Ana SayfaKrediler60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar!

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Birçok insan ihtiyaçlarını karşılayabilmek için toplu nakit paraya ihtiyaç duyar. Lakin toplu nakit para standart gelir ile geçinen insanların her zaman elinde bulunmayabilir. Böyle durumlarda insanların aklına ihtiyaç kredisi çekme fikri gelir.

60 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar!

Elbette çekilen ihtiyaç kredisi karşılıksız bir para değildir. Çekilen bankaya belli taksit miktarıyla geri ödenecektir. Bu durumdaki insanlar ilk olarak çekilen krediye daha fazla taksitli ödeme imkânı tanıyan bankaları tercih ederler. Aynı zamanda çekilen krediye uygulanan faiz oranı da tercih için bir başka önemli nedendir.

İhtiyaç Kredisi Taksit Belirleme

Genellikle çok taksitli çekilen krediler uzun vadeli olsa da daha kolay ödenebilmektedir. Bu kolaylık taksit için ödenen miktarın daha düşük olması nedeniyle bütçeyi fazla etkilememesinden kaynaklanmaktadır.

Günümüzde bankalar tarafından 36 ay taksitli olarak bireysel ihtiyaç kredisi verilmektedir. Bundan daha yüksek taksit oranlarına çıkması zaman zaman gündeme gelse de henüz net bir sonuç çıkmamıştır. BDDK 48 aya kadar ihtiyaç kredisi kullanılabilmesi için çeşitli girişimlerde bulunmuştur. Şu anda 48 aylık bireysel ihtiyaç kredisi çekilemese de çalışmalar devam etmektedir.

İhtiyaç Kredisine 60 Ay Vadeli Ödeme

Ziraat Bankası tarafından şehitlerin birinci derecedeki yakınlarına, gazi olmuş kişilere ve engelli vatandaşlara 60 aya kadar vadeli ihtiyaç kredisi verilmektedir. Bu vasıfları taşıyan vatandaşlar herhangi bir Ziraat Bankası şubesine giderek bireysel kredi başvurusunda bulunabilirler.

Elbette bu başvuru süreci bankanın belirlediği şartlarında yerine getirilmesiyle sonuca ulaşacaktır. Ziraat Bankası tarafından bu şekilde mağdur olmuş vatandaşlara ciddi anlamda kolaylık sağlanmaktadır. Ek olarak kredi işlemleriyle alakalı düzenlemeler BDDK tarafından yapıldığı için bankaların inisiyatifinin yanı sıra kanuni olarak mağduriyet yaşayan vatandaşların talepleri kısa sürede karşılık bulmaktadır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.