Ana SayfaGündemKefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar

Kefilsiz Ev Kredisi Veren Bankalar
K

-

Kredi İhtiyacının Karşılanması

Bankaların sunduğu özel ve yaygın olan hizmetlerden birisi kredi çekmektir. Günümüz şartlarında insanların bir çoğunun kredi ihtiyacı bulunmaktadır. Bununla birlikte bankaların sunduğu şartların tamamlanmasının ardından bireyler kredilerinin belirli ay vade ve gelir düzeylerine göre planlanan ödeme aşamasında kredi alınabilmektedir.

Bankların kefilsiz bir şekilde kredi vermeleri için kredi çekilmek istenen miktarın %20 ‘ini nakit olarak ödemeleri veya düzenli bir işi var ise gelir belgesi ile bankaya başvurmaları gerekmektedir. Bu koşulla sağlandığından bankanız çekmek istediğiniz kredi miktarı için kefil olma seçeneğini oldukça esnek bir hale getirilebilir. Kefilsiz kredi imkanı bulan bireyler bu imkanı kaçırmamalıdır.

Banka Neden Kefil İster

Bankanın işleyiş sistemi ile kuruluş amaçlarından olan bireylerin zor durumda kalmaması konusundan biridir. Bu sayede banka prosedürlerine uygun olarak kredi imkanı sunmakla birlikte bankanın da bir işletme olması göz ardı edilmemelidir.

İstenilen kefil banka için bir güvence iken aslında borçlu ve borçlunun yakınları içinde güvencedir. Kefilin varlığı durumunda bankanın tahsil edemediği borcu bana kefilden direkt olarak almak için işlemlere başvurmaktadır. Kefili olan kredinin yani borçlunun bulduğu kefil sayesinde durumları olmayıp kredi ödenmediği takdir de aile fertlerinden alınmayan kredi kefilden tahsil edildiği için bir yandan aile içinde sorun teşkil etmemektedir.

Kefilsiz Konut Kredisi Veren Bankalar

Konut kredisinin kefilsiz verilebilmesi belirli şartları bulunmaktadır. Bu şartlardan en önemlisi ise çekilmek istenen konut kredisinin %80 ‘i kredi şeklinde ödenmektedir. Çekilmek istenen miktarın %20 olan kısmını kredi çekecek bireylerin bankaya nakit olarak vermesi gerekmektedir. Bunun gibi durumlarda banka konut almak için çekilen kredide kefil şartı aramamaktadır. Kefilsiz kredi veren bankalar;

QNB Finansbank
Vakıfbank
İş Bankası
Yapı Kredi
İng Bank
Şeker Bank
Halk Bank
Ziraat Bankasıdır.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,251BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,413TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol