Dijital Şubeler Fiziki Şubelerle Birleşmeli!

0

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Dijital Para Zirvesi’nde yaptığı konuşmada bir ara dönemin yakın olduğunu ve bu ara dönem içerisinde fiziki şubeler ile dijital şubelerin birleşeceğini düşündüğünü aktardı.

Harward Business Review’in organizasyonunu üstlendiği Dijital Para zirvesi, birçok önemli konuğa ev sahipliği yaptı. Zirvede konuşma yapan TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, bankacılık sektörünün dijital dönüşüme ve gelişime odaklandığını, bu gelişim için önemli yatırımlara imza atıldığını, kısa bir süre sonra bankacılık konusunda dijital ortamlarda işlemlerin büyük bir kısmının halledileceğini, bu dönem geldiğinde fiziki şubelere bu kadar ihtiyacın olmayacağını düşündüğünü ifade etti.

Bankacılık sektörünün bir ara dönem geçireceğine inandığını ifade eden Leblebici, bu ara dönem içerisinde şubelerin pratik hale getirilmesi, dijital şube ile birleştirilmesi gerektiğini belirtti.

Türkiye Dijital Dönüşümde Önemli Bir Konuma Sahip

Türkiye’de bankacılık sektörünün dijital dönüşüm aşamasında önemli başarılara imza attığını, özellikle para transferi konusunda dünya standartlarının oldukça üzerinde olduğunu, lakin dökümantasyon, yani evrak işleri ile önemli bir zaman kaybının yaşandığını kaydetti.

Türkiye’de yapılan yatırımların yurtdışına bakılarak değil de, yerel ihtiyaçlara çözüm olabilecek şekilde gerçekleştirilmesi gerektiğini, bu ihtiyaçlara odaklanılarak ortaya çıkartılan uygulamaların da desteklenmesi gerektiğini ifade eden Leblebici, otoritenin denetleyici rolüne devam etmesi gerektiğini, kendi teknolojinin gelişmesi için kısıtlamaların ortadan kalkması gerektiğini, IT ve ödeme sistemi olarak Türk bankacılık sisteminin sahip olduğu bu önemli konumun avantaja çevrilmesi aşamasına önem verilmesi gerektiğini kaydetti.

Leblebici konuşmasında TEB’in müşterileri ile olan ilişkilerinden de bahsetti. TEB müşterilerinin her kanal sayesinde bankacılık hizmetlerinden daha rahat faydalanabilmeleri için teknolojiyi yakından takip ettiklerini ifade eden Leblebici, teknolojiyi yakından takip ederken ‘insan dokunuşu’ bölümünün de önemli bir konuma sahip olduğuna inandığını, TEB müşterilerinin arzu ettikleri zaman bir banka yetkilisine ulaşabilecekleri şekilde bir dijital entegrasyon dönemi hedeflediklerini kaydetti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın