Ana SayfaGündemDev Banka Dijitalleşme İçin 45 Bin İşçi Çıkartacak!

Dev Banka Dijitalleşme İçin 45 Bin İşçi Çıkartacak!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Avrupa bölgesinin en büyük yatırım bankası olarak tanınan Almanya merkezli Deutsche Bank, 97 bin olan işçi kapasitesini dijitalleşme sürecinin sonunda yarıya düşürebileceğini duyurdu.

Avrupa’da en büyük olma ünvanını taşıyan, global düzeyde de enler arasındaki yerini koruyan Deutsche Bank, rekor seviyede bir işçi çıkartımı yapabilir! Banka personeli sayısını yarı yarıya düşürebileceklerini açıklayan Deutsche Bank CEO’su John Cyran, bu sürecin iyi yönetilmesi gerektiğini ifade etti.

Deutsche Bank CEO’su John Cryan, hem maliyetleri düşürmek, hem de hataların en aza indirgenmesi için şirketin sahip olduğu personel sayısının yarı yarıya işten çıkartılabileceğini söylemesi sonrasında piyasalarda ‘batağa sürüklenme’ yorumları yapılmaya başlandı. Aktif olarak çalışan 97 bin kişilik bir kadroya sahip olan Deutsche Bank, rakamın yarıya düşürülmesi hedefinin, teknolojik gelişmelere daha çok adapte olmak olduğunu ifade etti.

Verimsizliğin Sebebi İnsan Gücü!

Yenilenen ve gelişen teknoloji sayesinde önemli ölçüde tasarruf yapabileceklerini vurgulayan CEO Cryan, Deutsche Bank’ın çok manuel olduğunu, bu manuelliğin de hem verimsizlik, hem de büyük hatalar doğurduğunu, bu yüzden birçok alanda makineleşmeye gitme yönünde radikal bir karar aldıklarını ifade etti.

Farklı bankalar ile bazı alanlarda yeni işbirliklerinin kurulması ile eleman azaltma yolunu tercih edeceklerini ifade eden CEO Cryan, bankanın çalışanları için ‘abaküs’ benzetmesinde bulundu.

Frankurt Merkezli olan Deutsche Bank, Amerika Birleşik Devletleri’nde vatandaşlara tanıdığı konut kredilerinin sorunlu konut kredisi olması sebebi ile 2008 yılında yaşanan küresel ekonomik krize sebep olması sebebiyle açılan davalarda 7,2 milyar Dolar’lık ödeme yapmayı kabul ederek anlaşma sağlamıştı. Banka tarafından yapılan personel azaltma açıklaması, Avrupa’nın en büyük yatırım bankasının iflas yolunda ilerlediğini göstermesi üzerinde piyasalarda yorumlamalar da ortaya çıktı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
66TakipçilerTakip Et
2,234TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

ING Bank İş İlanları: 2023 Haziran

ING Bank iş ilanlarında Haziran ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...

Kuveyt Türk İş İlanları: 2023 Haziran

Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk iş...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2023 Haziran

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de gelişmeyi...

Şekerbank İş İlanları: 2023 Haziran (Deneyimli-Deneyimsiz)

Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için en...

Garanti BBVA İş İlanları: 2023 Haziran (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

Yeni Merkez Bankası Başkanı Belli Oldu: Tarihinde İlk Kadın Başkan!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla hayata geçirilen atamalara yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna...