Ana SayfaGündemAğustos Ayı İşsizlik Oranları Açıklandı!

Ağustos Ayı İşsizlik Oranları Açıklandı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

TÜİK 2017 yılının ağustos ayına dair Türkiye’deki işsizlik oranlarını açıkladı.

TÜİK İşsizlik Oranlarını Açıkladı

TÜİK olarak bilinen Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Türkiye’deki 2017 yılının ağustos ayına ilişkin işsizlik oranları açıklandı. Gündemde yer alan TÜİK’in açıkladığı verilere göre bu yılın sekizinci ayı itibariyle işsizlik yüzde 10.6 oranında gerçekleşti.

İşsiz Sayısında Azalma Görüldü

Türkiye’de yaşayan ve işsiz olan 15 yaş ve üzerinde olan kişi sayısında 2016 yılının ağustos ayına göre, bu yılın ağustos ayında 89 bin kişi azaldı. Bu kesimdeki işsiz sayısı bu yılın ağustos ayında 3 milyon 404 bin kişi olarak kayıtlara geçti. İşsizlik oranı ise geçen yılın aynı ayına göre bu yıl yüzde 0.7 oranında azaldı.

2017 yılının ağustos ayında tarım dışında kalan işsizlik oranının 0.9 puanlık azalma kaydetmesi ve yüzde 12.8 oranında olması tahmin edildi. 15 yaş ile 24 yaş arasında olan genç nüfusta işsizlik oranı yüzde 20.6 oranına yükseldi ve 0.7 puan arttı. 15 yaş ile 64 yaş arasındaki kişilerde ise işsizlik oranının puanı 0.7 azaldı, yüzde 10.8 olarak gerçekleşti.

İstihdam Edilen Kişi Sayısı 290 Milyona Ulaştı

2017 yılının sekizinci ayında Türkiye’deki istihdam edilenlerin sayısı geçen yılın ağustos ayına göre 1 milyon 355 bin kişi arttı ve 28 milyon 828 bin kişiye çıktı. Türkiye’de istihdam rakamları bahsi geçen dönemler arasında yüzde 1.3 puan arttı ve yüzde 48 olarak kaydedildi.

2017 yılının ağustos ayına dair TÜİK tarafından açıklanan rakamlara göre Türkiye’de tarım sektöründe çalışan kişi sayısı bahsi geçen dönemde 193 bin, tarım dışında kalan sektörlerde çalışan kişi sayısı da 1 milyon 163  bin kişi arttı. İstihdam edilen kişilerin yüzde 20.7’lik kısmı tarım sektöründe, yüzde 18.9’luk kısmı sanayi sektöründe, yüzde 7.9’lık kısmı inşaat sektöründe, yüzde 52.6’lık kısmı ise diğer sektörlerde istihdam edildi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.