Ana SayfaGündemHalkbank'tan 20 Milyar TL'lik KGF Kefaletli KOBİ Kredisi!

Halkbank’tan 20 Milyar TL’lik KGF Kefaletli KOBİ Kredisi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Halkbank, üretim yapan, ihracat yapan, istihdam yapan firmalara sunduğu krediler ile KOBİ pazarındaki payını yüzde 14,40’a kadar yükseltti.

2016 yılının sonunda hem gayri nakdi kredilerini, hem de nakdi kredilerini toplamda yüzde 20,4 oranında artırarak 248,2 milyar Türk Lirası’na kadar ulaştırmayı başaran Halkbank, KOBİ kredilerinin de dahil olduğu nakdi ticari kredileri, aynı dönem içerisinde tam yüzde 21,4 oranında artırarak 153,5 milyar Türk Lirası’na kadar yükseltmeyi başardı.

KOBİ kredilerinde sahip olduğu payda önemli bir yükselme yaşayan Halkbank, pazarda ki payını da yüzde 14,4’e kadar yükseldi. Nakdi krediler alanında bankacılık sektörünün dördüncü büyüğü olmayı başaran Halkbank, yakaladığı bu ivmeyi devam ettirmeyi hedefliyor.

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, 2017 yılının ilk yarısında Türkiye’nin yüzde 5’den fazla büyüme oranı yakalamasının üçüncü çeyrekte de devam ettiğini ve finansal sektörün de finansal kaynakları kredilendirme faaliyetlerinde kullanmaya devam edildiğini belirtti.

KGF Kefaletli Kredi Kullandırımında Zirve Halkbank’ın!

KOBİ’lerin finansmana erişimi aşamasında teminat kolaylığı sağlayan, Kredi Garanti Fonu Kefaleti uygulamasının sektörde önemli farklılıklar yarattığını ifade eden Arslan, Halkbank’ın bir KOBİ bankası olduğunu, KGF kefaletli kredi kullandırım aşamasında da bunu gösterdiklerini, Eylül ayı itibariyle KGF kefaletli kredi kullandırımında 20 milyar Türk Lirası’nı aşarak zirveye oturduklarını kaydetti.

Kaynak çeşitliliğini artırım, vade uyuşmazlığını azaltmak için tahvil ihracı gerçekleştirdiklerini ifade eden Arslan, yatırımcıların sahip olduğu mevduat alışkanlıkları için daha iyi getiri, daha uzun vadeye yönlendirme aşamasında yeni alternatif ürünler geliştirmek hedefinde olduklarını, ileride de halka arz şeklinde, sermaye benzeri tahvil ihracı hedefleyerek, bir ilke imza atmayı planladıklarını ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
2,237TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...