Ana SayfaGündemQNB Finansbank, Bankacılık Sektörünün Ortalamasının Üzerinde Büyüme Gösterdi!

QNB Finansbank, Bankacılık Sektörünün Ortalamasının Üzerinde Büyüme Gösterdi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Basına açıklamalarda bulunan QNB Finansbank Kurumsal ve Ticari Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Ömür Tan, 2017 yılındaki Türk Bankacılık Sektörü ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bankacılık sektörünün 2017 yılının ocak ile eylül dönemleri arasında yüzde 14,5 oranında büyüme performansı gösterdiğini söyleyen Tan, tüzel kredilerde yüzde 16 oranında büyüme görüldüğünü, 2016 yılındaki büyüme performansının bu sene yakalandığını, yıl sonunda geçen yılın büyümesinin de üzerine çıkılacağını öngördüklerini söyledi.

QNB Finansbank Tüzel Kredilerin Büyümesi Sektörün Ortalamasının 2 Katından Fazla!

Bu yılın Türk Bankacılık sektörünün büyümesi için çok önemli bir yıl olduğunu ifade eden Tan, çok sayıda bankanın 2017 3. çeyrek dönemdeki büyümelerinde artış meydana geldiğini, bunun ülkemizde bankacılık sektörünün hızlı bir şekilde gelişme gösterdiğinin bir göstergesi olduğunu, QNB Finansbank’ın ilk 9 aylık dönemde yüzde 26 oranında büyüme gösterdiğini, bu büyüme oranının sektörün ortalamasının üzerinde olduğunu, QNB Finansbank’ın tüzel kredilerinde ise yüzde 34 oranında bir büyüme görüldüğünü, bu oranın ise diğer sektörünün ortalamasının 2 katından da büyük olduğunu söyledi.

Sorunlu Kredilerde Küresel Konumda İyiyiz

Türk bankacılık sektörünün aynı zaman sorunlu krediler kapsamında hem dünya hem de Avrupa standartlarına göre çok iyi bir yerde olduğunu söyleyen Tan, bu dönemde takipteki kredi oranının yüzde 3,2 seviyesinde bulunduğunu, söz konusu oranın Avrupa’nın çok fazla altında olduğunu söyledi.

Ekonomik bazda değerlendirme yapıldığında 2017’ye Türkiye’nin çok hızlı başlamadığını söyleyen Tan, Kredi Garanti Fonu (KGF) gibi bu yılın ilk çeyrek döneminde ekonomik aktiviteyi destekleyen adımların atıldığını,  bankacılık sektörünün kredi büyüklüğünün bugün itibari ile ortalama 2 trilyon olduğunu, bu tutarın tüzel kredilere ait olan kısmının 1,5 trilyon olduğunu söyledi. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.