Ana SayfaGündemÇağrı Merkezlerinin İstihdam Rakamı 100 Bini Geçti!

Çağrı Merkezlerinin İstihdam Rakamı 100 Bini Geçti!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Çağrı Merkezleri Derneği tarafından 2017 yılında Türkiye Çağrı Merkezi Sektörü’ne ait pazar verileri açıklandı. Açıklanan raporda 2017 yılında yüzde 13,3’lük bir büyümenin yakalandığı, sektör değerinin 5,1 milyar Türk Lirası’na ulaştığı ifade edildi.

Çağrı Merkezleri Derneği tarafından açıklanan 2017 Türkiye Çağrı Merkezi Sektörü Pazar Verileri’ne göre çağrı merkezi sektöründe bir önceki yıl 85 bin olan istihdam rakamı, bu yıl 91 bin kişiye ulaşarak yüzde 7’lik bir büyüme gösterdi. Bu rakamın içerisine takım lideri pozisyonu, idari kadro pozisyonu ve yönetici pozisyonunda görev alan personellerin de dahil olması ile rakamın 105 bine kadar ulaştığı ifade ediliyor.

En Çok İstihdam Telekomünikasyondan!

İstihdamın yüzde 23’lük kısmı telekomünikasyon alanında hizmet veren çağrı merkezleri tarafından oluşurken, ikinci sırada yüzde 17 ile bankacılık sektörü ve finans sektörü, yüzde 13 ile tüketim ürünleri sektörü, yüzde 12 ile eğlence ve medya sektörleri, yüzde 7 ile de perakende sektörü oluşturuyor. Yüzde 44’ü üç büyük şehirde yer alan çağrı merkezi kadrolarında İstanbul tüm istihdamın yüzde 39’unu sağlarken, bu oran Ankara’da yüzde 12, İzmir’de yüzde 5 oldu.

Arama Sayısı 2,5 Milyara Ulaştı

Geçtiğimiz yıl 2,2 milyar adet olan gelen ve giden arama sayısı, bu yıl 2,5 milyar aramaya kadar yükselirken, gelen aramaların yüzde 59’luk kısmı hizmet ve ürün bilgisi almak için, yüzde 14’lük kısmı teknik destek sağlamak için, yüzde 7’si sipariş vermek ve satın alma yapmak için, yüzde 4’ü şikayet gerçekleştirmek için yapıldığı, yüzde 67’lik çağrı merkezinin de sosyal medya platformları ile entegre bir şekilde çalıştığı ifade edildi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
65TakipçilerTakip Et
2,237TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2023 Haziran Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2023 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Haziran)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Haziran 2023!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Akbank Hukuk Departmanı için Avukat Alımı Yapacak!

Akbank, banka iş ilanları kategorisinde yayımladığı yeni bir ilanla hukuk departmanında görevlendirmek üzere Avukat...

ING Bank 11 Farklı İlde Ticari/Kobi Şube Yönetici Adayları Arıyor!

Türkiye'nin önde gelen bankalarından bir tanesi olan ING Bank, bünyesi dahilince çalıştırmak üzere yeni Kobi Portföy Yöneticileri arıyor.

Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...