Ana SayfaGündemICBC Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Şü: Türkiye'de Altyapı ve Yatırım Projelerine Odaklanıyoruz!

ICBC Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Şü: Türkiye’de Altyapı ve Yatırım Projelerine Odaklanıyoruz!

-

ICBC Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Şü, Türkiye’deki pazar hedefleri ile projeler kapsamında açıklamalar yaptı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in Çin ziyareti nedeniyle Pekin’i ziyaret eden ve bir takım açıklamalarda bulunan Şü, Türkiye’nin kalkınması ve ekonomik büyümesine paralel olarak gelişmesini ve büyümesini sürdüreceğine inandığını, Türkiye’de son 2 senedir faaliyet gösterdiklerini, çok iyi bir ekibe sahip olduklarını, bankanın çok iyi bir müşteri portföyü yakaladığını, şuanda ülkenin altyapı ile büyük ölçekli yatırım projelerine odaklandıklarını söyledi.

Şü: Yatırımları Artırmayı Hedefliyoruz!

2015 yılında kurulduktan sonra 420 milyon TL ana sermaye ile birlikte 1 senelik dönemde 400 milyon TL tutarında ek sermaye artırımına gittiğini aktaran Şü, Türkiye ile Çin arasında Merkez Bankalarının da desteği ile beraber TL-Yuan para transferi anlaşması kapsamında ek yatırımlar yaptıklarını, Türkiye pazarına güvendiğini, yatırımlarını artırmayı hedeflediklerini, kapasitelerini büyütmek istediklerini söyledi.

Şü: Modern İpek Yolu Projesi Köprü Konumunda

Tarihi İpek Yolu’nu yeniden canlandırma kapsamında Türkiye ile ortaklaşa projelerde ülke olarak önem verdiklerini söyleyen Şü, Türkiye’nin Modern İpek Yolu projesi kapsamında köprü konumunda olduğunu, ICBC Bankası olarak projenin avantajlarıyla bölgedeki müşterileri ile sürekli olarak kuvvetlendirme arayışında olduklarını, Çin inisiyatifindeki Kuşak ve Yol Projesinin Türkiye öncülüğünde geliştirilen Orta Koridor projesi ile çok uyumlu olduğunu, söz konusu projeler ile iki ülkeye de katkı sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Türkiye’nin en büyük bankaları arasında yer ala ICBC’nin Türkiye’de şuanda  44 tane şubesi, 49 tane ATM’si bulunup, internet ve mobil şube kanalları ile de hizmetler vermektedir.  Tekstilbank’ın çoğu hissesini satın alarak Türkiye’de bankacılık sektöründe faaliyetlerine başlayan ICBC, şuanda 43 ülke ve bölgede 17 bin fazla şubesi ile hizmet veriyor.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,368BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler