ÖSYM, Sözleşmeli Personel Alımları Yapıyor! Son Başvuru: 4 Ocak 2018!

Google Haberlere Abone Ol:

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, sözleşmeli personel alımları yapacağını duyurdu.

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile personel alımları yapacağını açıklayan ÖSYM, 9 farklı alanda 12 uzman alımı yapacak.

ÖSYM Personel Alım Detayları

ÖSYM sözleşmeli personel alımları kapsamında adayların Matematik, Matematik Öğretmenliği, Coğrafya, Coğrafya Öğretmenliği, Fizik, Fizik Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Arap Dili ve Edebiyatı, Arapça Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık, İtalyan Dili ve Edebiyatı gibi 4 yıllık bölümlerden mezun olunması ya da yüksek lisans yapmış olmaları istenmektedir.

ÖSYM personel alımları kapsamında adaylardan eğitim, yabancı dil ve tecrübe şartı aranıp, adayların yabancı dil ve düzeylerini göstermeleri için Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı ya da bunun dengi olan sınavların belgelerini göstermelerini, tüm adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, kamu haklarından yoksun olmamaları, görevlerin devam olarak yapılması için engel bulunmaması, erkek adayların ise askerliklerini yapmış olmaları istenmektedir.

İlginizi Çekebilir:  Şekerbank 3 Farklı İl için Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Başvuru Süreci ve İstenilen Belgeler

Başvuru esnasında bireylerin başvuru formalarını, yükseköğretim diplomalarını ya da geçici mezuniyet belgelerini, transkript belgelerinin aslını ya da Başbakanlık tarafından onaylı örneğini, YDS sonuç belgelerini, T.C. kimlik numaralarının beyanını, Sabıka kayıtlarının olmadığına ilişkin belgeyi, sağlık kapsamında görevlerini sürekli olarak yapmalarına engel olmadığını gösteren beyanı, Erkek adayların ise askerlik ile ilişkilerini olmadığını gösteren belgeyi getirmeleri gerekiyor.

ÖSYM Personel alımları için başvuruları 4 Oca 2018’de sona erecektir.  Adayların sınav başvuru formlarını bilgisayar ortamında eksiksiz olarak doldurmaları ve fotoğraflarını yapıştırmaları, sonrasında ise formlarını imzalayarak Başkanlığın İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığına şahsen ya da e-mail aracılığı ile gerçekleştirmeleri gerekmektedir. e-mail’de meydana gelen gecikmelerden bakanlık sorumlu olmamaktadır.

ÖSYM Personel alım ilanı ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için haberin sonunda verdiğimiz bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

https://www.kamupersoneli.net/images/upload/oysm.pdf

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.