TEB Genel Müdürü Leblebici: Bankacılık Sektörü 2018’de Yüzde 15-20 Büyüyecek

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Ekonomi Bankası Genel Müdürü Ümit Leblebici, bankacılık sektörünün gelecek yılda da yüzde 15 ile yüzde 20 arasında büyüme performansı göstereceğini, bankaların karlılığındaki artış hızının ise gelecek yıl içinde bu yıla nazaran daha düşük olmasının beklenmesi gerektiğini söyledi.

Türk Ekonomi Bankası’nın bu yıl ve gelecek yıl kapsamındaki öngörüleri hakkında açıklamalarda bulunan Leblebici, katma değere ve inovasyona dayalı ekonomiyi ülkenin geleceği olarak gördüklerini, verimliliğe odaklanılması gerektiğini, verimlilik ile de tüm paydaşları için daha çok değer yaratmak için çalıştıklarını ifade etti.

Ülke ekonomisinin bu yıl içinde momentum kazandığını söyleyen Leblebici, geçen yıl ise 2017 ile ilgili iyi yönde gelişmeler beklediklerini söylediklerini hatırlattı.

Leblebici: Yıl Sonunda Yüzde 6,5 Üzerinde Büyüme Bekliyoruz

Hem düzenleyici kurumların hem de hükümetin bankalar ile ilgili gerekli tedbirleri aldıklarını söyleyen Leblebici,söz konusu tedbirlerin sonuçlarının alındığını, bunun sonucunda büyüme gerçekleştiğini, bu yılın sonunda büyüme oranını yüzde 6,5 ya da biraz daha üzerinde beklediklerini, söz konusu büyümeye etki eden bir diğer faktörün ise dış piyasalardan gelen gelişmeler olduğunu söyledi.

Avrupa’nın ise bu yıl içinde ekonomik kapsamda toparlanmaya başladığını söyleyen Leblebici, Avrupa’nın coğrafi olarak hem yakınında bulunan, hem o pazara ihracat gerçekleştiren, Gümrük Birliği ile hukuki alt yapısı birebir entegre olan ve gelişmekte olan tek piyasasının Türkiye olduğunu söyleyen Leblebici, 2017’de ihracatın büyüme oranlarına olan katkısının yüzde 2 olduğunu, bu konunun ise büyümenin devamlılığı için çok önemli olduğunu, bunun devam edeceğine inandığını, 2018’de de Avrupa’nın toparlanmasını, Avrupa’dan gelen talep doğrultusunda yine en az yüzde 2 oranında büyümenin yapılan ihracatlardan geleceğini beklediklerini söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.