Ana SayfaGündemTEB Genel Müdürü Leblebici: Bankacılık Sektörü 2018'de Yüzde 15-20 Büyüyecek

TEB Genel Müdürü Leblebici: Bankacılık Sektörü 2018’de Yüzde 15-20 Büyüyecek

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Türk Ekonomi Bankası Genel Müdürü Ümit Leblebici, bankacılık sektörünün gelecek yılda da yüzde 15 ile yüzde 20 arasında büyüme performansı göstereceğini, bankaların karlılığındaki artış hızının ise gelecek yıl içinde bu yıla nazaran daha düşük olmasının beklenmesi gerektiğini söyledi.

  Türk Ekonomi Bankası’nın bu yıl ve gelecek yıl kapsamındaki öngörüleri hakkında açıklamalarda bulunan Leblebici, katma değere ve inovasyona dayalı ekonomiyi ülkenin geleceği olarak gördüklerini, verimliliğe odaklanılması gerektiğini, verimlilik ile de tüm paydaşları için daha çok değer yaratmak için çalıştıklarını ifade etti.

  Ülke ekonomisinin bu yıl içinde momentum kazandığını söyleyen Leblebici, geçen yıl ise 2017 ile ilgili iyi yönde gelişmeler beklediklerini söylediklerini hatırlattı.

  Leblebici: Yıl Sonunda Yüzde 6,5 Üzerinde Büyüme Bekliyoruz

  Hem düzenleyici kurumların hem de hükümetin bankalar ile ilgili gerekli tedbirleri aldıklarını söyleyen Leblebici,söz konusu tedbirlerin sonuçlarının alındığını, bunun sonucunda büyüme gerçekleştiğini, bu yılın sonunda büyüme oranını yüzde 6,5 ya da biraz daha üzerinde beklediklerini, söz konusu büyümeye etki eden bir diğer faktörün ise dış piyasalardan gelen gelişmeler olduğunu söyledi.

  Avrupa’nın ise bu yıl içinde ekonomik kapsamda toparlanmaya başladığını söyleyen Leblebici, Avrupa’nın coğrafi olarak hem yakınında bulunan, hem o pazara ihracat gerçekleştiren, Gümrük Birliği ile hukuki alt yapısı birebir entegre olan ve gelişmekte olan tek piyasasının Türkiye olduğunu söyleyen Leblebici, 2017’de ihracatın büyüme oranlarına olan katkısının yüzde 2 olduğunu, bu konunun ise büyümenin devamlılığı için çok önemli olduğunu, bunun devam edeceğine inandığını, 2018’de de Avrupa’nın toparlanmasını, Avrupa’dan gelen talep doğrultusunda yine en az yüzde 2 oranında büyümenin yapılan ihracatlardan geleceğini beklediklerini söyledi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,238TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

  Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...

  QNB Finansbank 45 İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alacak!

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...

  Asgari Ücret Zammında 4 Farklı Senaryo!

  Asgari ücret zammıyla alakalı olarak bütün gözler 5 Haziran’a TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon...

  TEB Lise Mezunu Makam Şoförü Alımı Yapacak!

  Türk Ekonomi Bankası TEB lise mezunu çok sayıda personel alımları yapıyor. Hem TEB hem de diğer banka personel alımları, banka iş ilanları, banka sınavları ve banka iş başvurularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

  Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul'un Anadolu yakasında Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevlendirmek için banka personel alımları yapacak.

  TÜRK-İŞ Açıkladı: Açlık Sınırı 10 bin 362 TL Oldu!

  TÜRK-İŞ tarafından açıklanan verilere göre 4 kişilik bir çekirdek ailenin aylık gıda masraflarını içeren...