Ana SayfaGündemTEB Genel Müdürü Leblebici: Bankacılık Sektörü 2018'de Yüzde 15-20 Büyüyecek

TEB Genel Müdürü Leblebici: Bankacılık Sektörü 2018’de Yüzde 15-20 Büyüyecek

-

Türk Ekonomi Bankası Genel Müdürü Ümit Leblebici, bankacılık sektörünün gelecek yılda da yüzde 15 ile yüzde 20 arasında büyüme performansı göstereceğini, bankaların karlılığındaki artış hızının ise gelecek yıl içinde bu yıla nazaran daha düşük olmasının beklenmesi gerektiğini söyledi.

Türk Ekonomi Bankası’nın bu yıl ve gelecek yıl kapsamındaki öngörüleri hakkında açıklamalarda bulunan Leblebici, katma değere ve inovasyona dayalı ekonomiyi ülkenin geleceği olarak gördüklerini, verimliliğe odaklanılması gerektiğini, verimlilik ile de tüm paydaşları için daha çok değer yaratmak için çalıştıklarını ifade etti.

Ülke ekonomisinin bu yıl içinde momentum kazandığını söyleyen Leblebici, geçen yıl ise 2017 ile ilgili iyi yönde gelişmeler beklediklerini söylediklerini hatırlattı.

Leblebici: Yıl Sonunda Yüzde 6,5 Üzerinde Büyüme Bekliyoruz

Hem düzenleyici kurumların hem de hükümetin bankalar ile ilgili gerekli tedbirleri aldıklarını söyleyen Leblebici,söz konusu tedbirlerin sonuçlarının alındığını, bunun sonucunda büyüme gerçekleştiğini, bu yılın sonunda büyüme oranını yüzde 6,5 ya da biraz daha üzerinde beklediklerini, söz konusu büyümeye etki eden bir diğer faktörün ise dış piyasalardan gelen gelişmeler olduğunu söyledi.

Avrupa’nın ise bu yıl içinde ekonomik kapsamda toparlanmaya başladığını söyleyen Leblebici, Avrupa’nın coğrafi olarak hem yakınında bulunan, hem o pazara ihracat gerçekleştiren, Gümrük Birliği ile hukuki alt yapısı birebir entegre olan ve gelişmekte olan tek piyasasının Türkiye olduğunu söyleyen Leblebici, 2017’de ihracatın büyüme oranlarına olan katkısının yüzde 2 olduğunu, bu konunun ise büyümenin devamlılığı için çok önemli olduğunu, bunun devam edeceğine inandığını, 2018’de de Avrupa’nın toparlanmasını, Avrupa’dan gelen talep doğrultusunda yine en az yüzde 2 oranında büyümenin yapılan ihracatlardan geleceğini beklediklerini söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,367BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler