ÖSYM 2018’de Her Sınava Özel Analizler Yayınlayacak!

Google Haberlere Abone Ol:

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, gerçekleştirdiği açıklamada Türkiye’de merkezin hem ölçme, hem de değerlendirme süreçlerinde iyileştirmelerin gerçekleştirilmesi için Ölçme ve Değerlendirme Süreçlerinin İyileştirilmesi ve Geliştirilmesi Çalışma Grubu’nun kurulduğunu açıkladı.

Türkiye genelinde birçok sınavı düzenleyen, kontrol eden ve duyuran ÖSYM, gerçekleştirdiği ölçme ve değerlendirme süreçlerini iyileştirmek ve geliştirmek adına bir çalışma grubu kurdu.  Kurulan bu çalışma grubu hakkında değerlendirmelerini paylaşan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer ÖSYM’nin tüm süreçleri masaya yatırdığını, ölçme ve değerlendirme süreçlerinin iyileştirilip, geliştirilmesi aşamalarında dış değerlendirmeye ve farklı bir bakışa ihtiyaç duyduklarını kaydetti.

Grup 3 Farklı Amaç İçin Çalışacak!

Bu sebepler doğrultusunda daha öncesinde ÖSYM Yönetim Kurulu’nda görev yapmış olan, hem ölçme, hem de değerlendirme süreçleri ile alakalı deneyimlere sahip öğretim üyelerinin bir araya getirildiği bir çalışma grubunun kurulduğunu belirten Özer, bu gruba ‘Ölçme ve Değerlendirme Süreçlerinin İyileştirilmesi ve Geliştirilmesi Çalışma Grubu’ adının verildiğini belirtti.

Oluşturulan çalışma grubunun üç temel amaç için çalışmalar gerçekleştireceğini ifade eden Özer, birinci amacın mevcut süreçlerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi olduğunu, çalışma grubunun bu amaç için çözümler üreterek, uygulamaya koyacağını ifade etti. İkinci temel amacın, diğer ülkelerdeki benzer merkezlerde uygulanmakta olan uygulamaların ÖSYM’ye adapte edilmesi olduğunu ifade eden Özer, bu aşamada ÖSYM’nin analiz ve raporlar hazırlaması aşamasında yol haritasının belirleneceğini vurguladı.

2018 yılı itibariyle ÖSYM’nin gerçekleştirdiği sınavlar ile alakalı analizler gerçekleştireceğini ifade eten Özer, bu sayede verilerin sağlıklı bir şekilde tartışmalara konu olabileceğine değindi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…