Danıştay Başkanlığı Lise Mezunu Şoför Alımı Yapacak!

0

Danıştay Başkanlığı 2018 yılının ilk günlerinde bünyesinde mevcut olan şoför kadrosu için KPSS usulüne göre personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu.

Danıştay Başkanlığı KPSS’den alınan puan sıralamasına göre en az lise mezunu şoför alımı yapacağını duyurdu. Bünyesinde mevcut olan kadro açığını kapatmak adına personel alım ilanı yayınlayan Danıştay Başkanlığı, adayların KPSS’den aldıkları puanlara göre alınacağını belirtiyor.

Danıştay Başkanlığı Atama ve Nakil Yönetimi tarafından belirlenen hükümlere göre, Başkanlık bünyesinde iki kişilik boş olan şoför kadrosu için KPSS’den 60’dan fazla puan alan kişiler arasından işe alım gerçekleştirilecek. 2016 yılında gerçekleştirilen KPSS’den alınan puana göre yapılacak olan alımlarda, iş başvurusunda bulunacak memur adaylarının en az lise mezunu olmalarına önem veriliyor. KPSS puanına göre yapılacak olan alımlarda, başvuru yapan kişiler arasından en yüksek puana sahip olanlara arasında da uygulamalı ve sözlü sınav gerçekleştirilecek.

Başlıklar

Başvuru İçin Gerekli Şartlar

Danıştay Başkanlığı memur alımına başvuruda bulunacak olan adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan kırk sekizinci maddedeki tüm şartlara sahip olmaları ve uygulamalı ve sözlü sınavın gerçekleştirileceği tarih itibariyle 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor. Adayların arşiv soruşturmasını olumlu bir şekilde tamamlamasına önem veren Danıştay Başkanlığı, lise mezunları için KPSS-P94, önlisans mezunları için KPSS-P93, lisans mezunları için de KPSS-P3 puan türlerinden en az 60 puan alınmış olması gerekiyor.

Başvurular 8 Ocak’ta Başlıyor!

Danıştay Başkanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan işe alım için başvurular 8 Ocak 2018 tarihinde başlayacak. En geç 12 Ocak 2018 tarihine kadar adayların iş başvurusu yapmalarını talep eden Danıştay Başkanlığı, başvuruların danistay.org.tr üzerinden bireysel olarak yapılması, başvuru formu ve istenilen belgelerin hazırlandıktan sonra son başvuru gününün mesai bitim saatine göre Danıştay Başkanlığı’nın Ankara’nın Çankaya ilçesinde yer alan merkezine şahsen yapmaları gerektiği ifade ediliyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın