Kuveyt Türk’ten Bir İlk Daha!

Google Haberlere Abone Ol:

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip olacak olan Sağlık Bakanlığı Tıbbi Araştırma Merkezi’nin inşası için 100 milyon Euro tutarında finansman desteği sunacak.

Kuveyt Türk Katılım Bankası, sağlık alanında araştırma faaliyetlerini destekleyebilmek adına katılım bankacılığı sektöründe bir ilke imza atıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek olan Sağlık Bakanlığı Tıbbi Araştırma Merkezi İçin Kuveyt Türk Katılım Bankası 100 milyon Euro tutarında finansman desteği sunacak.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan idari binaların vede biyolojik güvenlik seviyesinde olan araştırma laboratuvarların yer almasının planlandığı Tıbbi Araştırma Merkezi’nde, hem hastaların, hem de sağlık mesleğinde uzmanlaşmış kişilerin ihtiyaç duydukları ileri düzeydeki teknoloji altyapısı sayesinde destek sunulması hedefleniyor.

Yatırımın toplam bedeli 711 milyon Avro’ya tekabül ederken, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası, İslami Kalkınma Bankası gibi uluslararası düzeydeki finansal kuruluşların arasında yer aldığı 12 kuruluştan 15 yıl vadeyle toplamda 494,5 milyon Euroluk bir finansman desteği temin edildi. Kuruluşlar arasındaki en büyük payı veren ise 100 milyon Euro’luk finansman temininde bulunan Kuveyt Türk Katılım Bankası oldu.

İlginizi Çekebilir:  Kuveyt Türk İş İlanları: 2022 Haziran

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından bahsi geçen finansman ile alakalı olarak yapılan açıklamada görüşlerine yer veren Kuveyt Türk Katılım Bankası  Genel Müdürü Ufuk Uyan, projenin toplum sağlığı açısından stratejik bir öneme sahip olduğunu, bu proje için Kuveyt Türk olarak finansman sağlıyor olmaktan dolayı mutlu olduklarını, bahsi geçen projenin yüzde 40’lık kısmının İslami Kalkınma Bankası ve alt kuruluşları ile birlikte faizsiz bankacılık prensiplerine uygun olarak temin edildiğini ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…