Kuveyt Türk’ten Bir İlk Daha!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip olacak olan Sağlık Bakanlığı Tıbbi Araştırma Merkezi’nin inşası için 100 milyon Euro tutarında finansman desteği sunacak.

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip olacak olan Sağlık Bakanlığı Tıbbi Araştırma Merkezi’nin inşası için 100 milyon Euro tutarında finansman desteği sunacak.

Kuveyt Türk Katılım Bankası, sağlık alanında araştırma faaliyetlerini destekleyebilmek adına katılım bankacılığı sektöründe bir ilke imza atıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek olan Sağlık Bakanlığı Tıbbi Araştırma Merkezi İçin Kuveyt Türk Katılım Bankası 100 milyon Euro tutarında finansman desteği sunacak.

Sağlık Bakanlığı’na bağlı olan idari binaların vede biyolojik güvenlik seviyesinde olan araştırma laboratuvarların yer almasının planlandığı Tıbbi Araştırma Merkezi’nde, hem hastaların, hem de sağlık mesleğinde uzmanlaşmış kişilerin ihtiyaç duydukları ileri düzeydeki teknoloji altyapısı sayesinde destek sunulması hedefleniyor.

Yatırımın toplam bedeli 711 milyon Avro’ya tekabül ederken, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası, İslami Kalkınma Bankası gibi uluslararası düzeydeki finansal kuruluşların arasında yer aldığı 12 kuruluştan 15 yıl vadeyle toplamda 494,5 milyon Euroluk bir finansman desteği temin edildi. Kuruluşlar arasındaki en büyük payı veren ise 100 milyon Euro’luk finansman temininde bulunan Kuveyt Türk Katılım Bankası oldu.

Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından bahsi geçen finansman ile alakalı olarak yapılan açıklamada görüşlerine yer veren Kuveyt Türk Katılım Bankası  Genel Müdürü Ufuk Uyan, projenin toplum sağlığı açısından stratejik bir öneme sahip olduğunu, bu proje için Kuveyt Türk olarak finansman sağlıyor olmaktan dolayı mutlu olduklarını, bahsi geçen projenin yüzde 40’lık kısmının İslami Kalkınma Bankası ve alt kuruluşları ile birlikte faizsiz bankacılık prensiplerine uygun olarak temin edildiğini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.