Ana SayfaEtiketlerKatılım bankacılığı

katılım bankacılığı

Katılım Bankacılığı Tüm Dünyada Yaygın

2007-2008 dönemlerinde yaşanan finansal krizlerden sonra Batı ülkelerindeki katılım bankaları ilgisinin yükseldiğini söyleyen Albaraka Türk Katılım Bankası Genel Müdürü Melikşah Utku, faizsiz veya İslami finansın çok rağbet gördüğünü söyledi.

Vakıf Katılım Genel Müdürü Göktaş: BES Büyük Bir Getiri Enstrümanı

Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş, Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) ilişkin açıklamalarda bulundu.

Vakıf Katılım Bankası Şube Ağını Genişletiyor!

Katılım Bankacılığı alanında en hızlı büyüme gösteren kurum olduklarını söyleyen Göktaş, bu sene içerisinde de hem büyüme stratejisi hem de müşterilere daha yakın olma ilkesi ile şubeleşmelerini devam edeceklerini söyledi.

Albaraka Türk’ten Yeni Uygulama: Albaraka IR!

Albaraka Türk Katılım Bankası, dijital bankacılık alanında önemli bir adım attı. Banka, hem Android, hem de iOS cihazlarda kullanılabilecek Albaraka IR’u kullanıma sundu.

Vakıf Katılım Bankası’ndan Yeni Rekor!

Türkiye katılım bankaları arasında bulunan Vakıf Katılım Bankası, ülkemizde bu zamana kadar yurt içi piyasada tamamlanan en yüksek tutarlı tahsisli kira sertifikası ihracını gerçekleştirdi.

Kuveyt Türk’ün Rotası: Türkiye’de Farklı Sektörler ve Avrupa’da Yayılma!

Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Kuveyt Finance House Yönetim Kurullarının Başkanı Al Marzoug, Türkiye'de varlıklarını büyütme hedefinde olduklarını ifade etti.

Albaraka Türk Kârını Yüzde 9 Büyüttü!

Albaraka Türk Katılım Bankası, 2017 yılının genelindeki net dönem kârını açıkladı. Banka, bahsi geçen dönem içerisinde 237 milyon Türk Lirası tutarında net dönem kârı elde etmeyi başardı.

Kuveyt Türk Katılım Bankası Net Kârı 674 Milyon TL’ye Yükseldi!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, 2017 yılına ait finansal sonuçlarının raporunu yayınladı. Yayınlanan rapora göre bankanın geçen seneki net kârı 674 milyon TL olarak açıklandı.

Vakıf Katılım’dan 2018’de 100 Şubeye Ulaşma Hedefi!

Vakıf Katılım Bankası Genel Müdürü İkram Göktaş tarafından yapılan açıklamaya göre, bankanın 2018 yılındaki hedefi Türkiye genelindeki şube sayısını 100 şubeye ulaştırıp, 350 ila 400 arasında yeni istihdam sağlamak.

Kuveyt Türk’ten Bir İlk Daha!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye’de ilk olma özelliğine sahip olacak olan Sağlık Bakanlığı Tıbbi Araştırma Merkezi’nin inşası için 100 milyon Euro tutarında finansman desteği sunacak.

Katılım Bankaları Büyümeye Devam Ediyor!

İlk üç çeyreklik dönem içerisinde katılım bankaları arasında elde edilen kâr tam olarak 1,2 milyar Türk Lirası’na ulaştı.

Katılım Bankalarına Ait Pazar Payı Hedefi Yüzde 15!

Kuveyt Türk Genel Müdürü tarafından yapılan açıklamaya göre, katılım bankalarının 2025 yılı için pazar payı hedefi yüzde 15 civarına çıkarılacak.