QNB Finansbank 575 Milyon Dolar Seküritizasyon Kredisi Aldı!

Google Haberlere Abone Ol:

QNB Finansbank açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre banka, Deutsche Bank ile Credit Suisse’den havale akımları ile beraber ihracat alacaklarına ilişkin olarak  seküritizasyon programı kapsamında seküritizasyon kredisi aldı.

QNB Finansbank seküritizasyon programı çerçevesinde Deutsche Bank ile Credit Suisse’den 575 milyon dolar değerinde seküritizasyon kredisi aldı.

QNB Finansnbank 10 Yıl Vadeli Seküritizasyon Kredisi Aldı

Bankadan yapılan açıklamalara göre, alınan seküritizasyon kredisinin 350 milyon avroluk kısmı Deutsche Bank’tan temin edildi. Alınan kredinin 150 milyon dolarlık kısmı ise Credit Suisse’den temin edildi. Alınan kredilerin vade süresi ise 10 yıl olarak açıklandı.

Aras: Bankalar Türkiye Ekonomisine Güveniyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, dünyanın önde gelen bankaları arasında yer alan Deutsche Bank ile Credit Suisse’ten seküritizasyon kredisi aldıklarını, söz konusu bankaların vermiş oldukları finansman desteği ile hem QNB Finansbank’a hem de Türkiye ekonomisine güvendiklerinin göstergesi olduğunu ifade etti.

İlginizi Çekebilir:  QNB Finansbank 18 Farklı İl için Enpara Saha Müşteri Danışmanı Alımı Yapıyor!

Yurt dışından temin ettikleri söz konusu kredi desteği ile birlikte reel sektöre destek vereceklerini söyleyen Aras, aynı zamanda hem KOBİ’lere hem de Türkiye Ekonomisine desteklerine devam edeceklerini, önemli olan söz konusu borçlanmayı çok kısa bir sürede tamamladıklarını, QNB Finansbank’ın kredi notunun da üzerinde olan bir kredi notu ile seküritizasyon kredisi temin ettiklerini, Deutsche Bank ve Credit Suisse’den alınan kredinin bankanın bugüne kadar almış olduğu kredilerin en yüksek tutarda olanı olduğunu, bunun aynı zamanda da en uzun vadeli olanı olduğunu söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.