QNB Finansbank 575 Milyon Dolar Seküritizasyon Kredisi Aldı!

QNB Finansbank açıklama yaptı. Yapılan açıklamaya göre banka, Deutsche Bank ile Credit Suisse’den havale akımları ile beraber ihracat alacaklarına ilişkin olarak  seküritizasyon programı kapsamında seküritizasyon kredisi aldı.

QNB Finansbank seküritizasyon programı çerçevesinde Deutsche Bank ile Credit Suisse’den 575 milyon dolar değerinde seküritizasyon kredisi aldı.

QNB Finansnbank 10 Yıl Vadeli Seküritizasyon Kredisi Aldı

Bankadan yapılan açıklamalara göre, alınan seküritizasyon kredisinin 350 milyon avroluk kısmı Deutsche Bank’tan temin edildi. Alınan kredinin 150 milyon dolarlık kısmı ise Credit Suisse’den temin edildi. Alınan kredilerin vade süresi ise 10 yıl olarak açıklandı.

Aras: Bankalar Türkiye Ekonomisine Güveniyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan QNB Finansbank Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Aras, dünyanın önde gelen bankaları arasında yer alan Deutsche Bank ile Credit Suisse’ten seküritizasyon kredisi aldıklarını, söz konusu bankaların vermiş oldukları finansman desteği ile hem QNB Finansbank’a hem de Türkiye ekonomisine güvendiklerinin göstergesi olduğunu ifade etti.

Yurt dışından temin ettikleri söz konusu kredi desteği ile birlikte reel sektöre destek vereceklerini söyleyen Aras, aynı zamanda hem KOBİ’lere hem de Türkiye Ekonomisine desteklerine devam edeceklerini, önemli olan söz konusu borçlanmayı çok kısa bir sürede tamamladıklarını, QNB Finansbank’ın kredi notunun da üzerinde olan bir kredi notu ile seküritizasyon kredisi temin ettiklerini, Deutsche Bank ve Credit Suisse’den alınan kredinin bankanın bugüne kadar almış olduğu kredilerin en yüksek tutarda olanı olduğunu, bunun aynı zamanda da en uzun vadeli olanı olduğunu söyledi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.