Tarım Kredisi Desteği 90 Milyar TL’ye Çıktı!

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Bankacılık sektörünün 2017 yılında tarım sektörüne sağladığı kredi desteği 86,2 milyar TL’ye artış gösterdi.

Bankacılık sektörünün tarım sektöründe kullandırdığı kredi tutarı geçen yılın aralık ayı sonu itibari ile 90 milyar TL’ye yaklaştı.

Konut sektöründen taşıta, KOBİ’lerden sanayi sektörüne kadar her sektöre kredi desteği sağlayan Türk Bankacılık sektörü, insanların temel ihtiyaçlarından sanayi sektörüne kadar tüm ham madde sağlamaya kadar çok sayıda alanda ve önemli konumda yer alan tarıma özel kredi paketleriyle birlikte destek vermeye devam ediyor.

10 Senede 3 Milyon Çiftçiye Kredi Desteği

Son 10 senelik dönem içinde çok sayıda banka, tarım bankacılığı alanında 3 milyondan fazla çiftçiye kredi desteği sağladı.

Tohum alımlarından sulama sistemi ekipmanlarına, gübrelemeden fide alımlarına, seraların kurulmasından akaryakıt ile yem alımları gibi çok sayıda alanda nakit ihtiyacı olan çiftçilere hem hasat dönemlerinde hem de senede bir ödemeli esnek kredi imkanı sağlayan bankalar, akaryakıt, yem ve ekipmanlar için de tarım kartı imkanları sağladılar ve sağlayamaya devam ediyorlar.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre, 2016 yılının sonunda Türk bankacılık sektörü tarım alanında 71 milyar 973 milyon lira tutarında kredi kullandırdı. Bu rakam geçen sene 86 milyar 197 milyon liraya artış gösterdi. Tarım sektöründe bankaların kullandırdığı kredilerde meydana gelen artış, yıllık bazda ise yüzde 19,8 oranında gerçekleşti. Aynı zamanda, bankalar geçen sene 1,8 milyar lira seviyesinde gayrinakdi kredi kullandırdı. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.