TEB’den 15 Yıl Vadeli 120.000 TL Konut Kredisi!

Türk Ekonomi Bankası (TEB), 180 aya varan çeşitli ödeme seçenekleriyle ev sahibi olmak isteyenlere kredi imkanı sağlıyor.

Türk Ekonomi Bankası (TEB), 180 aya varan çeşitli ödeme seçenekleriyle ev sahibi olmak isteyenlere kredi imkanı sağlıyor.

Konut Kredisi kampanyaları düzenleyen Türk Ekonomi Bankası, yüzde 1,49 oranında faiz uyguluyor. Konut kredisi faiz oranı sabit olup, alınan eve ya da düzenlenen ödeme planlarına göre değişiklik göstermiyor. Uzun vadeli, düşük taksit seçenekleri ve kira öder gibi ödeme planları ile müşterilerini ev sahibi yapan TEB, aynı zamanda da anında başvuru imkanı sağlıyor.

TEB anında konut kredisi başvurusu bankanın internet sitesinde kampanyanın yer aldığı sayfadan yapılmaktadır. Ancak anında kredi başvurusu ön başvuru niteliği taşımaktadır. Kredinin değerlendirmesi sonrasında onaylandığında  kişilerin istenilen belgeler ile birlikte banka şubelerini ziyaret etmeleri gerekmektedir.

Banka, kredinin teminatı için müşterilerinin hem sigorta yaptırmalarını istemektedir hem de satın alacaları evin üzerine ipotek koymaktadır. İpotek ödemeler bittiğinde kaldırılmaktadır ve tek seferlik 206.5 Türk Lirası ipotek tesisi ücreti tahsil edilmektedir. Sigorta ödemeleri ise ortalama 960 Türk Lirası tutmaktadır. Aynı zamanda ortalama 608 Türk Lirası tutarında ekspertiz ücreti alınmaktadır. Bu ücret her sene SPK tarafından gayrimenkul değerleme firmaları için düzenlendiği asgari ücreti tarifesi baza alınarak belirlenmektedir. Söz konusu ücret evin bulunduğu ile, ilçeye ve evin metrekaresine göre değişiklik göstermektedir.

120.000 TL Konut Kredisi ve Ödeme Planı

TEB’den temin edilen 180 ay vadeli 120 bin Türk Lirası konut kredisi için aylık ödenmesi gereken kredi taksit tutarı bin 922,15 Türk Lirası, vade sonunda ödenmesi gereken tutar ise 345 bin 987,67 Türk Lirası olarak hesaplanmaktadır. Aynı kredi tutarı 120 ay vadeli ödeme planı ile alındığında aylık kredi ödemesi 2 bin 152,96 Türk Lirası, toplam ödenecek tutar ise  258 bin 355,25 Türk Lirası olmaktadır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.