Ana SayfaGündemHalkbank 2019 Pazar Payı Hedefi Yüzde 20!

Halkbank 2019 Pazar Payı Hedefi Yüzde 20!

-

Bursa’da ticari kredilerde yüzde 14,1 oranında, gayri nakdi kredilerde yüzde 12,5 oranında, toplam mevduatta ise yüzde 12 oranında Pazar paylarının bulunduğunu açıklayan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, asıl amaçlarının 2019 yılında Pazar paylarının yüzde 20 seviyesine kadar yükseltmek olduğunu söyledi.

Halkbank, 80. Kuruluş yıldönümüne özel sanayiciler ve KOBİ’ler ile buluştuğu geleneksel Üreten Türkiye Buluşmaları düzenlendi. Düzenlenen törene 500’den fazla katılım sağlandı.

Arslan: Ülke Ekonomisine Giren Her 10 Dolardan Biri Bursa’dan Geliyor

Halkbank’ın Bursa’ya yönelik olan finansal destekleri ile gelecek hedeflerini paylaşan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, Bursa’nın eşsiz doğal güzellerinin, köklü kültürel mirasının ve gelişmiş sanayisinin Türkiye ekonomisine çok fazla katkı sağladığını, TİM verileri incelendiği zaman 2017 yılında Bursa’da yapılan ihracatın tutarının 14 milyar dolara tekabül ettiğini, bunun anlamının ülke ekonomisine giren her 10 dolardan bir tanesinin Bursa’dan geldiğini, Bursa’da bulunan Organize Sanayi Bölgelerinde şuanda 2150 tane firmanın 150 binden fazla kişiye istihdam imkanı yarattığını söyledi. Bursa’nın Türkiye’nin en önemli sanayi şehirlerinden biri olduğunu söyleyen Arslan, bu kapsamda da şehrin ihtiyacı olan finansmanı sağlayabilmek için çok çalıştıklarını, Bursa’daki nakdi ticari kredi hacimlerinin son 5 senelik dönem içinde yüzde 192 oranında yükselttiklerini söyledi.

Halkbank’ın Bursa’da kullandırmış olduğu KOBİ kredilerini de içine alan toplamdaki ticari kredi hacminin yüzde 29,2 oranında yükseldiğini, bu yükselme ile 8,7 milyar liraya çıktığını ifade eden Arslan, Bursa’da ticari kredilerde yüzde 14,1 oranında, gayri nakdi kredilerde yüzde 12,5 oranında, toplam mevduatta ise yüzde 12 oranında Pazar paylarının bulunduğunu, asıl amaçlarının 2019 yılında Pazar paylarının yüzde 20 seviyesine kadar yükseltmek olduğunu söyledi. Yüzde 20 hedeflerini de Bursa’daki 37 banka şubesi ve 550 çalışan ile yapacaklarını söyleyen Arslan, Üreten Türkiye Buluşmasında da ürünlerini ilk tanıtma imkanı yakaladıklarını söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,367BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler