Ana SayfaEkonomiSon Dakika! Konut Fiyatlarına Yüzde 20 İndirim Yapıldı!

Son Dakika! Konut Fiyatlarına Yüzde 20 İndirim Yapıldı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Konut kredisi faizlerinin indirilmesinin ardından şimdi de konut fiyatlarında yüzde 20 indirim yapıldı.

Konut Kredisi Faiz Oranları İndirilmişti

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırımın çağrısıyla konut sektörünü canlandırmak piyasadaki konut stoklarını eritmek için başlatılan faiz indirimi kampanyası sonucunda birçok banka 10 yıla kadar olan konut kredisi faizlerini yüzde 0.98’e çekmişti. Şimdi ise bu indirim kampanyasının ardından emlak sektörünün öncü kuruluşlarında konut fiyatlarında yüzde 20 indirime gidileceği açıklaması geldi. Kampanyanın GYODER, İNDER ve KONUTDER firmalarının öncülüğünde 41 firmanın ortak 150 konutu kapsayan projesinde sağlanacağını açıkladı.

15 Mayıs 2018 – 15 Haziran 2018 Arasında Geçerli Olacak

Emlak ve gayrimenkul sektörü de başlatılan kampanyalara yardımcı olarak ekstra kampanyalar başlattı. Kısa adı GYODER olan Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği, kısa adı İNDER olan İstanbul İnşaatçılar Derneği ve kısa adı KONURDER olan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği indirim yaptığını açıkladı. Üç büyük dernek üyelerinin başlattığı kampanyada kendilerinin sattığı tüm meskenlerin fiyatının yüzde 20 düşürüldüğü açıklandı. 15 Mayıs 2018 ile 15 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek konut fiyatlarında indirim kredili ya da peşin olarak yapılan tüm işlemlerde geçerli olacağı da açıklandı.

Konut Fiyatları 1 Aylığına İndirildi

KONUTDER Başkanı Altan Elmas tarafından bu konu hakkında yapılan açıklamaya göre 41 konut firması ile başlatılan bu kampanyanın başında üç büyük gayrimenkul derneği var. Böylelikle konut sahibi olmak isteyen bir vatandaş için hem kredi çekme konusunda 0.98’e çekilmiş oran ile kredi çekebilecek, hem de alacağı konut için yüzde 20 daha az ücret ödeyecek şeklinde konuştu. Kampanyanın çok kısa bir süreliğine geçerli olacağının altını çizen Başkan Elmas, kampanyaları oldukça avantajlı olarak belirtti.

150 Konut Projesine Yüzde 20 İndirim

GYODER, İNDER ve KONUTDER firmalarının başlattığı ve 41 firmanın katıldığı kampanya için 150 konut projesi indirime girecek. GYODER Başkanı Doktor Feyzullah Yetkin ise, bankaların yapmış olduğu katkıya kendilerinin de bir hamle yaparak fiyatlarımızı yüzde 20 indirime çektik şeklinde açıklama yaptı. Konut sektöründe yapılan bu kampanyalarda hükümet tarafından tapu için yapılacak harcamalara indirim getirilmiş yüzde 18 olan KDV oranı yüzde 8’e çekilmişti.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.