Son Dakika! Konut Fiyatlarına Yüzde 20 İndirim Yapıldı!

0
son-dakika-konut-fiyatlarina-yuzde-20-indirim-yapildi

Konut kredisi faizlerinin indirilmesinin ardından şimdi de konut fiyatlarında yüzde 20 indirim yapıldı.

Konut Kredisi Faiz Oranları İndirilmişti

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırımın çağrısıyla konut sektörünü canlandırmak piyasadaki konut stoklarını eritmek için başlatılan faiz indirimi kampanyası sonucunda birçok banka 10 yıla kadar olan konut kredisi faizlerini yüzde 0.98’e çekmişti. Şimdi ise bu indirim kampanyasının ardından emlak sektörünün öncü kuruluşlarında konut fiyatlarında yüzde 20 indirime gidileceği açıklaması geldi. Kampanyanın GYODER, İNDER ve KONUTDER firmalarının öncülüğünde 41 firmanın ortak 150 konutu kapsayan projesinde sağlanacağını açıkladı.

15 Mayıs 2018 – 15 Haziran 2018 Arasında Geçerli Olacak

Emlak ve gayrimenkul sektörü de başlatılan kampanyalara yardımcı olarak ekstra kampanyalar başlattı. Kısa adı GYODER olan Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği, kısa adı İNDER olan İstanbul İnşaatçılar Derneği ve kısa adı KONURDER olan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği indirim yaptığını açıkladı. Üç büyük dernek üyelerinin başlattığı kampanyada kendilerinin sattığı tüm meskenlerin fiyatının yüzde 20 düşürüldüğü açıklandı. 15 Mayıs 2018 ile 15 Haziran 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek konut fiyatlarında indirim kredili ya da peşin olarak yapılan tüm işlemlerde geçerli olacağı da açıklandı.

Konut Fiyatları 1 Aylığına İndirildi

KONUTDER Başkanı Altan Elmas tarafından bu konu hakkında yapılan açıklamaya göre 41 konut firması ile başlatılan bu kampanyanın başında üç büyük gayrimenkul derneği var. Böylelikle konut sahibi olmak isteyen bir vatandaş için hem kredi çekme konusunda 0.98’e çekilmiş oran ile kredi çekebilecek, hem de alacağı konut için yüzde 20 daha az ücret ödeyecek şeklinde konuştu. Kampanyanın çok kısa bir süreliğine geçerli olacağının altını çizen Başkan Elmas, kampanyaları oldukça avantajlı olarak belirtti.

150 Konut Projesine Yüzde 20 İndirim

GYODER, İNDER ve KONUTDER firmalarının başlattığı ve 41 firmanın katıldığı kampanya için 150 konut projesi indirime girecek. GYODER Başkanı Doktor Feyzullah Yetkin ise, bankaların yapmış olduğu katkıya kendilerinin de bir hamle yaparak fiyatlarımızı yüzde 20 indirime çektik şeklinde açıklama yaptı. Konut sektöründe yapılan bu kampanyalarda hükümet tarafından tapu için yapılacak harcamalara indirim getirilmiş yüzde 18 olan KDV oranı yüzde 8’e çekilmişti.