Erdoğan Talimat Verdi! TOKİ ve Emlak Konut Düğmeye Bastı!

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan talimat verdi, Emlak Konut GYO ve TOKİ düğmeye bastı.

Emlak Konut GYO 15 Bin Adet Konut Yapacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimat vermesi üzerine TOKİ ve Emlak Konut GYO çalışmalarını hızlandırmak üzere düğmeye bastı. TOKİ, İstanbul’da Pendik ve Maslak’ta inşaatı planlanan milet bahçesi için start vererek çalışmalarına başladı. Emlak Konut Gayrimenkul Ortaklığı ise İstanbul Yeni Havalimanı yakınlarında inşa edilecek olan 10 bin – 15 bin konut projesi ile ilgili THY ile işbirliğine girecek.

TOKİ’den 3 Yılda 50 Millet Bahçesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul Yeni Havalimanı’nın 29 Ekim 2018 tarihinde ilk etabının açılacağının haber verilmesi ile birlikte İstanbul Pendik’te ve Maslak’ta millet bahçeleri açılacağını da duyurmasından sonra gözler TOKİ olarak kısaltılan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’ne çevrildi. TOKİ’nin hedefi 3 yılda 50 millet bahçesi açmak olarak belirtilmişti. Bu kapsamda TOKİ tarafından Maslak ve Pendik’te bulunan arazilerin parka dönüştürülmesi ile ilgili çalışmaların başlatıldığı öğrenildi. Alınan bilgilere göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilgili bakanlıklar ile kapanacak olan Atatürk Havalimanı’nın arazisi hakkındaki görüşmeler de sürüyor. Toplam 2 milyon metrekare olacak millet bahçeleri TOKİ’nin mülkiyetinde olan araziler üzerine yapılacak.

Açıklamalar Genel Müdürler Tarafından Yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan partisini seçim bildirgesinde dikkatlerden kaçmayan bir diğer ayrıntı da 10 bin adet konutun inşa edileceği oldu. Kısa bir süre önce Erdoğan tarafından İstanbul Yeni Havalimanı’nda görev yapacak personeller için bölgeye yakın bir yerde 10 bin konuttan oluşan bir projenin inşa edileceği söylenmişti. Alınan bilgiler bu konu ile ilgili Emlak Konut tarafından çalışmalara başlanıldığı yönünde oldu. Emlak Konut, Arnavutköy Dursunköy’de yeni havalimanına yakın olan 3.6 milyon metrekarelik Kanal İstanbul’a da yakın olan alanla ilgili THY ile işbirliği için el sıkıştı. Türk Hava Yolları bahsi geçen arazinin yarısını Emlak Konut’tan satın aldı. Konu hakkındaki ayrıntılar THY Genel Müdürü İlker Aycı ve Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum tarafından açıklandı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın