Ana SayfaEkonomiToplanan İnek Sütü Nisanda Arttı!

Toplanan İnek Sütü Nisanda Arttı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye İstatistik Kurumu bugün yoğun bir veri akışına ev sahipliği yaparken, son açıklama toplanan inek sütü konusunda oldu.

Toplanan İnek Sütü Yıllık Yüzde 17,5 Arttı

Türkiye İstatistik Kurumu, “Nisan Ayı Süt ve Süt Ürünleri Üretim” verilerini açıkladı. Buna göre Türkiye’de yılın dördüncü ayında toplanan inek sütü miktarında yıllık artış, yüzde 17,5’i gösterdi. Toplamdaki miktarsa 899 bin 190 ton olarak hesaplandı.

Peynir Üretimi Nisan Ayında Arttı!

TÜİK tarafından yapılan açıklamada süt işletmeleri nisan ayı süt üretimini, bir önceki yıla kıyasla yüzde 13,9 artırdı. Üretim nisan ayı sonunda 142 bin 197 tona kadar yükseldi. Ticari süt işletmeleri bu dönemde inek sütünden ürettikleri peynir miktarını yüzde 14,9 artırdı. Toplamdaki üretim 63 bin 385 tonu buldu. Karışık sütlerden yapılan (koyun, manda, keçi) peynirlerin üretimlerinde artış yüzde 8,6 oranında gerçekleşti. Bu peynir çeşitlerinin toplam üretimi ise 5 bin 6 ton olarak hesaplandı.

Yoğurt Üretimi Yüzde 4,7 Arttı

Türkiye İstatistik Kurumu’nun inceleme sonuçlarına göre yılın dördüncü ayında yoğurt üretimi yıllık yüzde 4,7’lik artış kaydetti. Nisan ayının ilk gününden son gününe kadar üretilen yoğurt 101 bin 50 tona yükseldi. Aynı dönemde ayran üretimi yüzde 4,9’lük yükseliş yakaladı ve üretim miktarını 65 bin 104 ton seviyesine çıkardı.

Sütteki Ortalama Yağ Oranı Yüzde 3,5

İnek sütündeki yağ oranını ortalamada yüzde 3,5 olarak belirleyen TÜİK, sütteki ortalama proteinin yüzde 3,2 olduğunu duyurdu.

Yıl bazındaki değişimler bu şekilde olurken, ay bazındaki değişim inek sütünde miktar bazında yüzde 0,1’lik artışa işaret etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.