Ana SayfaBirikim & YatırımZiraat Bankası Altın Hesapları ile Altınlar Güvencede!

Ziraat Bankası Altın Hesapları ile Altınlar Güvencede!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

Yüzyıllardır o göz alıcılığıyla uğruna savaşların çıktığı altın, çoğu mücevher arasında en değerli madenlerden bir tanesidir. Günümüzde annelerimizin yastık altı birikimlerinin vazgeçilmezidir. O düğün takıları yok mu, o düğün takıları… Eşinizden saklamak ve gelecek için birikim yapmak için didindiğiniz takılar. Bazen saklasanızda bulunan ve harcanan takılarınızı, altınlarınızı artık güvence altına almanın zamanı geldi. Ziraat Bankası Altın Hesapları ile altınlarınız artık naktiniz karşılığında ister vadesiz ister yatırım hesabınız üzerinden yatırım yapmanıza olanak sağlıyor.

Ziraat Bankası Altın Hesapları

Dönemsel olarak hazırlanan promosyonlar kampanyalar ve müşteri desteği ile bir kamu bankasından daha öte bir yer edinen Ziraat Bankası yaklaşık 150 yıldır Türkiye’de hizmet vermektedir. Sürdürülebilirlik projeleriyle de öne çıkan Ziraat Bankası, özel kredi destekleri ve yatırım fonları gibi tüketicinin ve üreticinin nefes almasını sağlayacak kampanyaları düzenlemektedir.

Gram bazından alım/satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Altınınızı istediğiniz an nakde çevirebilir, güvenli bir şekilde altın yatırımı yapabilirsiniz. İşçilik maliyetleri veya düşük ayar sorunları Ziraat Bankası Altın Hesaplarında bulunmaz. Vadesiz altın mevduatı seçeneğinde, TL veya USD hesabınızda gram bazında değerlendirilecektir. Altınların saflığı 1000/1000 olacağı için yine sizi bekleyen bir ayar problemi olmayacaktır. Ziraat Bankası Altın Hesapları hizmetinde sizden hiçbir masraf ve komisyon talep edilmeyecektir. TL bazlı hesaplarınız 7 gün 24 saat hizmet sağlanırken, USD hesaplarınızda saat 09.00 – 18.00 arasında işlemlerinizi halledebilirsiniz. Bankanın size verdiği minimum işlem limiti 0,01 gramdır. Banka tarafından fiziki teslimat yapılamamaktadır.

Ziraat Bankası Altın Hesapları, yatırım üzerinden gram altında, altına yatırım yapmak isteyen müşterilere gram bazında alım/satım hizmetleri verilmektedir. Altının saflık değeri ise 1000 üzerinden 995’dir. Tam altın dengi 6,44 gr, yarım altın 3,22, çeyrek altın ise 1,61 denklik üzerinden satışı yapılmaktadır. Minimum işlem limiti yine 0,01’dir. İşlem yapabileceğiniz saatler 09.30 – 16.00 ve 18.30 – 08.00 arasındadır. Banka tarafından fiziki teslimat yapılmamaktadır. Altın yatırım hesaplarına başvurunuzu Ziraat internet şubesi aracılığıyla yapabilirsiniz. Bunun yanında bankanın şubeleri ile de başvuru gerçekleştirebilir veya 444 00 00 telefon bankacılığı yoluyla alternatif olarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,247TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.