Yüzyıllardır o gözalıcığıyla uğruna savaşların çıktığı altın, çoğu mücevher arasında en değerli madenlerden bir tanesidir. Günümüzde annelerimizin yastıkaltı birikimlerinin vazgeçilmezidir. O düğün takıları yok mu, o düğün takıları… Eşinizden saklamak ve gelecek için birikim yapmak için didindiğiniz takılar. Bazen saklasanızda bulunan ve harcanan takılarınızı , altınlarızı artık güvence altına almanın zamanı geldi. Ziraat Bankası Altın Hesapları ile altınlarınız artık naktiniz karşılığında ister vadesiz ister yatırım hesabınız üzerinden yatırım yapmanıza olanak sağlıyor.

               Dönemsel olarak hazırlanan promosyonlar kampanyalar ve müşteri desteği ile bir kamu bankasından daha öte bir yer edinen Ziraat Bankası yaklaşık 150 yıldır Türkiye’de hizmet vermektedir. Sürdürülebilirlik projeleriyle de öne çıkan Ziraat Bank, özel kredi destekleri ve yatırım fonları gibi tüketicinin ve üreticinin nefes almasını sağlayacak kampanyaları düzenlemektedir.

                Gram bazından alım/satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Altınınızı istediğiniz an nakde çevirebilir, güvenli bir şekilde altın yatırımı yapabilirsiniz. İşçilik maliyetleri veya düşük ayar sorunları Ziraat Bankası Altın Hesapları’nda bulmaz. Vadesiz altın mevduatı seçeneğinde, TL veya USD hesabınızda gram bazında değerlendirilecektir. Altınların saflığı 1000/1000 olacağı için yine sizi bekleyen bir ayar problemi olmayacaktır. Ziraat Bankası Altın Hesapları hizmetinde sizden hiçbir masraf ve komisyon talep edilmeyecektir. TL bazlı hesaplarınız 7 gün 24 saat hizmet sağlanırken, USD hesaplarınızda saat 09.00 – 18.00  arasında işlemlerinizi halledebilirsiniz. Bankanın size verdiği minimum işlem limiti 0,01 gramdır. Banka tarafından fiziki teslimat yapılamamaktadır.

                Ziraat Bankası Altın Hesapları, yatırım üzerinden gram altında, altına yatırım yapmak isteyen müşterilere gram bazında alım/satım hizmetleri verilmektedir. Altının saflık değeri ise 1000 üzerinden 995’dir. Tam altın dengi 6,44 gr, yarım altın 3,22, çeyrek altın ise 1,61 denklik üzerinden satışı yapılmaktadır. Minimum işlem limiti yine 0,01’dir. İşlem yapabileceğiniz saatler 09.30 – 16.00 ve 18.30 – 08.00 arasındadır. Banka tarafından fiziki teslimat yapılmamaktadır. Altın yatırım hesaplarına başvurunuzu Ziraat internet şubesi aracılığıyla yapabilirsiniz. Bunun yanında bankanın şubeleri ile de başvuru gerçekleştirebilir veya 444 00 00 telefon bankacılığı yoluyla alternatif olarak başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.  

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.