Düşük Puanı Olanlar Nasıl Kredi Çeker ?

KKB sorunlu olanlar, findex notu düşük olanlar, sorunlu kredisi bulunanlar ve kırmızı kalem gibi bankaların listeye altığı kişi veya kurumlar kredi çekebilir mi ? Kredi çekmek için sicili nasıl düzeltebiliriz ?

DÜŞÜK PUANI OLAN NASIL KREDİ ÇEKER?

Günümüzde kısa ve uzun vadeli banka kredileri çekmek isteyen müşterilere yönelik  bankaların uygulamış olduğu ortak politikalar neticesinde kredi notu, kredi derecesi gibi niteliklendirmeler sebebiyle halk arasında  kredi alınamama durumu yerleşmiş durumdadır.

Bilinenin aksine düşük not tanımına sahip ticari itibarı çeşitli sebeplerle zedelenen, iflas eden,borçları tasfiye halinde olan kişiler de belirli bir süre sonunda Kredi çekebilir hale gelmektedir.

Bankların ortak kullandığı KKB adı verilen kayıt merkezinde kredi derece notu düşük olan kişiler de kredi başvurusunda bulunabilir.Bankalar nezdinde daha önce ödeme güçlüğü çekmiş kişilerin yeniden ticari itibar kazanması ile ya da belirli tutarlarda mevduatı olmak kaydıyla,sık çalıştığı müşterisi olduğu banka şubelerinin bile inisiyatif kullanması ile kredi kullanılabilir. Yani mevduata göre değerlendirmelerde de esneklikler olabilmektedir.

Kısacası düşük puanı olan nasıl kredi çeker sorusuna verilebilecek en iyi yanıt  Kredi alınabilmesi hususunda umutsuzluğa kapılmadan artık başvuru şartları çok kolay olan hatta kefil istenmeksizin tek bir imza ile likidite ihtiyacınızı giderebilmek elinizde…

Ayrıca ortalama olarak bankalardan finanse edilen ödemelerde 3 aylık gecikme durumunda basit anlamda ödeme güçlüğü notu belirlenen kişiler de  mevcut kredi kartlarındaki limitler yada başka bankalardan alınan küçük çaplı krediler ile büyük ödeme güçlüğü olan rakamların bir kısmını ödeme imkanı bulabilmektedir.

Banka şubelerinde düşük puanı olanın nasıl kredi çekeceği konusunda broşürler bulunmakta olup,telefon ve internet sitesi,çağrı merkezi gibi pek çok bilgi alınabilecek yerlerden de danışılarak karar verme imkanı bulunmaktadır.Önemlilik arz eden kredi notu sekteye uğrayan kişilerin de sayısız başvuru yapabileceğini bilmesi ve bundan sonraki çalışma şartları ve ödeme gücüne göre tekrar itibar kazanabileceğinin bilincende olmasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.