Ana Sayfa Bankacılık Düşük Puanı Olanlar Nasıl Kredi Çeker?

Düşük Puanı Olanlar Nasıl Kredi Çeker?

Düşük Puanı Olanlar Nasıl Kredi Çeker? Kredi notu, Kredi derecesi düşük Olanların Kredi Çekebilmek İçin Ne Yapmalılar? Detaylar İçin...

DÜŞÜK PUANI OLAN NASIL KREDİ ÇEKER?

Günümüzde kısa ve uzun vadeli banka kredileri çekmek isteyen müşterilere yönelik  bankaların uygulamış olduğu ortak politikalar neticesinde kredi notu, kredi derecesi gibi niteliklendirmeler sebebiyle halk arasında  kredi alınamama durumu yerleşmiş durumdadır.

Bilinenin aksine düşük not tanımına sahip ticari itibarı çeşitli sebeplerle zedelenen, iflas eden,borçları tasfiye halinde olan kişiler de belirli bir süre sonunda Kredi çekebilir hale gelmektedir.

Bankların ortak kullandığı KKB adı verilen kayıt merkezinde kredi derece notu düşük olan kişiler de kredi başvurusunda bulunabilir.Bankalar nezdinde daha önce ödeme güçlüğü çekmiş kişilerin yeniden ticari itibar kazanması ile ya da belirli tutarlarda mevduatı olmak kaydıyla,sık çalıştığı müşterisi olduğu banka şubelerinin bile inisiyatif kullanması ile kredi kullanılabilir. Yani mevduata göre değerlendirmelerde de esneklikler olabilmektedir.

Kısacası düşük puanı olan nasıl kredi çeker sorusuna verilebilecek en iyi yanıt  Kredi alınabilmesi hususunda umutsuzluğa kapılmadan artık başvuru şartları çok kolay olan hatta kefil istenmeksizin tek bir imza ile likidite ihtiyacınızı giderebilmek elinizde…

Ayrıca ortalama olarak bankalardan finanse edilen ödemelerde 3 aylık gecikme durumunda basit anlamda ödeme güçlüğü notu belirlenen kişiler de  mevcut kredi kartlarındaki limitler yada başka bankalardan alınan küçük çaplı krediler ile büyük ödeme güçlüğü olan rakamların bir kısmını ödeme imkanı bulabilmektedir.

Banka şubelerinde düşük puanı olanın nasıl kredi çekeceği konusunda broşürler bulunmakta olup,telefon ve internet sitesi,çağrı merkezi gibi pek çok bilgi alınabilecek yerlerden de danışılarak karar verme imkanı bulunmaktadır.Önemlilik arz eden kredi notu sekteye uğrayan kişilerin de sayısız başvuru yapabileceğini bilmesi ve bundan sonraki çalışma şartları ve ödeme gücüne göre tekrar itibar kazanabileceğinin bilincinde olmasıdır.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,811BeğenenlerBeğen
11,483TakipçilerTakip Et
20TakipçilerTakip Et
2,479TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler