Albaraka Türk Devlet Katkılı Konut Hesabı

Google Haberlere Abone Ol:

Birikimlerini değerlendirmek isteyenler ve ev almak isteyenlerin ihtiyaçlarının tek bir yerde toplandığı hesaplar, konut hesaplarıdır. Konut hesabı açtıranlar birikimlerini hem değerlendirebiliyor, hem de devlet desteğinden faydalanabiliyor.

Tabi bu desteğin bazı şartları da bulunabilmektedir. Devlet katkılı konut hesabı gibi hizmetlerden faydalanabilmek için 7 Nisan 2015 itibariyle tamamı sizin adınıza kayıtlı bir eviniz veya ev tapusunun üzerinize kayıtlı olmaması gerekiyor.

Albaraka Türk Devlet Katkılı Konut Hesabı sağlayan bankalardan bir tanesidir.

Birikimlerinizin minimum 3 yıl banka bünyesinde bulunması ve düzenli yapacağınız ödemelerle birlikte %20’ye varan devlet katkısından faydalanabilirsiniz.

Bunun için bazı Albaraka Türk’e giderek sadece TL cinsinden açacağınız devlet katkılı konut hesabı ile minimum 3 yıl boyunca düzenli ödemeler gerçekleştirmelisiniz. 3 ile 5 yıl arasında değişen vade süreleri tanıyan konut hesabında ödemeleriniz uzadıkça devlet desteği de çoğalmaktadır.

Konut hesabı açılması için en az 250 TL’lik ödemeler gerçekleştirmelisiniz. Konut hesabının başka bir bankaya taşınmasıysa söz konusu değildir. Yasal zorunluluk kapsamında karın brüt kazancına %10 gelir vergisi uygulanması gibi bir durum da söz konusudur. Konut hesabı açtıran kişiler bir defaya mahsus olarak üst sınırı aşan bir tutar yatırabilir. Bu tutar yine 30 bin TL ile sınırlandırılmıştır.

1 aylık minimum ödemeler 250 TL, maksimum ödemeler 2.500 TL’dir. Üç aylık ödemeler gerçekleştirmek isteyenler için bu tutarlar 3 katı kadardır. Birikimleriniz için verilen devlet desteği %15 ile %20 arasında değişmektedir.

36 ayın altındaki birikimler için devlet katkılı konut hesabı kapsamında verilecek finansal yardımdan faydalanamazsınız. 36 ve 47 aylık düzenli ödemeleriniz için 13 bin TL (birikim tutarı x %15), 48 ve 59 aylık düzenli ödemeleriniz için 14 bin TL (birikim tutarı x %18), 60 ay ve üzeri aylık düzenli ödemeleriniz için 15 bin TL (birikim tutarı x %20) tutarlarında devlet desteği sağlanmaktadır.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...