Ana SayfaEtiketlerDevlet desteği

devlet desteği

2018 Yılında 14.5 Milyar Lira Devlet Desteği Sağlanacak!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, bir televizyon programına katılarak Türkiye’nin tarım alanında Avrupa’da hasıla birincisi olduğunu söyledi.  

Fındık Üreticisi Fırtına Mağduru!

Geçtiğimiz yıl zorlu bir süreç geçiren fındık üreticisi bu sezon için çok umutlanmıştı. Sezona hazırlanıp fındık bahçelerinin gerekli bakımlarını yapan üreticiler dün gece saatlerinde saatte hızı 100 kilometreyi geçen fırtına ile sarsıldı.

Kronik Hastaya Devlet Eli Uzanıyor!

Sosyal güvencesi olmayan hastalar için büyük bir adıma atılıyor. Bakanlık sosyal güvencesi olmayan kronik hastaların evde bakımı için aylık 1000 liraya kadar ödeme yapacak.

Devletten Kronik Hastalara Ödeme

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeler sonrasında kronik hastalığı olan vatandaşlara devlet tarafından aylık ödeme yapılmasına karar verildi.

Kadın İstihdamına Destek Artıyor!

Hükümet tarafından kadınların çalışma hayatı içerisinde desteklenmesi, istihdamın artırılması için verilen desteklerin arttığı tespit edildi. Bunun ardından hem çalışan hem de çalışmayan annelere özel destekler devam ediyor.

İlk Kez Ev Alacaklara Devlet Yardımı Geliyor

Hükümet tarafından ev sahibi olmak isteyenler için yeni bir müjde verildi. Konut hesabı açıp yatırım yapanlara devlet tarafından 15 bin liralık bir desteğin verileceği belirtildi.

Maaşlar Artık Devletten!

Stajyerler için devlet tarafından verilmesi planlanan maaş katkısının yapılan düzenlemeler sonrasında artık resmi hale getirildiği açıklandı. Öğrencilere maaş dönemi artık resmen başlıyor.

Bakandan Faizsiz Kredi Müjdesi Geldi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından yapılan açıklamalar sonrasında binlerce kişiye faizsiz kredi desteği müjdesi verildi.

İşçi Alan İşverene Günlük 22 Lira Ödeme

İstihdam seferberliği kapsamında işçi alan işverenlerin desteklenmesi için alınan her işçi başına günlük 22 lira ödenmesine karar verildi.

İŞKUR’dan İstihdama 10 Milyar Liralık Destek

Yaklaşık bir milyon kişinin istihdam edilmesini hedefleyen aktif işgücü programı kapsamında, İşsizlik Sigortası Fonu 10 milyar liralık kaynak sağlayacak.

Cazibe Merkezlerine 9 Bin Kişilik Dev İstihdam

Cazibe Merkezleri Programı Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Annelere En Az 6000 Lira Destek!

Hükümetin kadınların iş hayatında aktif kalması için yaptığı çalışmalarla ek olarak, son Torba Yasa ile birlikte doğum yapan kadınlara verilen maddi destek de arttırıldı.