Ana SayfaKredilerGaranti’den Kiracılara Özel Konut Kredisi Faiz Oranları

Garanti’den Kiracılara Özel Konut Kredisi Faiz Oranları

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Garanti Kiracıya Mortgage Konut Kredisi Kampanyası

  Garanti Bankası konut kredisi kampanyaları kişilerin istedikleri gibi düzenleyebildikleri kampanyalardır. Böylece dileyenler taksitlerin giderek daha az miktarda ödenmesini sağlayabiliyorlar, eşit taksitli kredi almak isteyen kişiler için de gerekli kampanyalar Garanti’de bulunuyor. Garanti Bankası mevcut konut kredisi kampanyalarını incelediğimizde karşımıza 2 farklı kampanya çıkıyor. Bu kampanyalardan biri standart eşit taksitli konut kredisi, diğer ise Kiracıya Mortgage kampanyasıdır. Kiracıya Mortgage kredisinin faiz oranı diğer kampanyaya nazaran biraz daha düşüktür.

  Garanti Bankası aracılığıyla alabileceğiniz kredi için çeşitli vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bankadan talep edebileceğiniz vade seçenekleri 1 ay ile 10 yıl arasında değişiyor, yani 1 ay ile 120 ay arasında vade talep etme hakkınız bulunuyor.

  Garanti Bankası Kiracıya Mortgage kampanyası için belirlenen yıllık maliyet oranı yüzde 12,4’tür, bu değer sabit olup değişmez.

  Kiracıya Mortgage kampanyası bünyesinde konut kredisi alacak olan kişiler Garanti Bankası’nın 1,07’lik konut kredisi faiz oranından faydalanırlar. Bu kredi için gerekli şartları sağlayıp sağlamadığınızı öğrenmek için Garanti şubelerine uğrayabilirsiniz. Eğer bu kredi kampanyasından faydalanamazsanız Garanti Bankası’nın standart konut kredisi kampanyasından faydalanmanız gerekir. Standart konut kredisi için belirlenen kredi faiz oranı da yaklaşık olarak 1,17’dir.

  Bu krediyi alan kişilerin aldıkları evi ipotek ettirmeleri gerekmektedir. Kredinin kredilendirme oranı ise evin değerinin üstünden yüzde 75’tir.

  Kefil şartı bulunmayan Garanti Bankası Kiracıya Mortgage kampanyası sayesinde kredi çeken kişiler 1,07 faiz oranıyla kredi almış olacaklardır. 120 ay vade istenerek çekilen 100 bin liralık kredinin bir aylık geri ödemesi 1483 liradır.

  Krediyi 100 bin lira olarak alan kişilerin toplamda ödemeleri gereken tutar 178 bin 48 lira olacaktır. Yani kredi için fazladan ödeyeceğiniz kredi faiz tutarı 78 bin 48 lira olacaktır. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...