Ana SayfaKredilerGaranti’den Kiracılara Özel Konut Kredisi Faiz Oranları

Garanti’den Kiracılara Özel Konut Kredisi Faiz Oranları

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti Kiracıya Mortgage Konut Kredisi Kampanyası

Garanti Bankası konut kredisi kampanyaları kişilerin istedikleri gibi düzenleyebildikleri kampanyalardır. Böylece dileyenler taksitlerin giderek daha az miktarda ödenmesini sağlayabiliyorlar, eşit taksitli kredi almak isteyen kişiler için de gerekli kampanyalar Garanti’de bulunuyor. Garanti Bankası mevcut konut kredisi kampanyalarını incelediğimizde karşımıza 2 farklı kampanya çıkıyor. Bu kampanyalardan biri standart eşit taksitli konut kredisi, diğer ise Kiracıya Mortgage kampanyasıdır. Kiracıya Mortgage kredisinin faiz oranı diğer kampanyaya nazaran biraz daha düşüktür.

Garanti Bankası aracılığıyla alabileceğiniz kredi için çeşitli vade seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Bankadan talep edebileceğiniz vade seçenekleri 1 ay ile 10 yıl arasında değişiyor, yani 1 ay ile 120 ay arasında vade talep etme hakkınız bulunuyor.

Garanti Bankası Kiracıya Mortgage kampanyası için belirlenen yıllık maliyet oranı yüzde 12,4’tür, bu değer sabit olup değişmez.

Kiracıya Mortgage kampanyası bünyesinde konut kredisi alacak olan kişiler Garanti Bankası’nın 1,07’lik konut kredisi faiz oranından faydalanırlar. Bu kredi için gerekli şartları sağlayıp sağlamadığınızı öğrenmek için Garanti şubelerine uğrayabilirsiniz. Eğer bu kredi kampanyasından faydalanamazsanız Garanti Bankası’nın standart konut kredisi kampanyasından faydalanmanız gerekir. Standart konut kredisi için belirlenen kredi faiz oranı da yaklaşık olarak 1,17’dir.

Bu krediyi alan kişilerin aldıkları evi ipotek ettirmeleri gerekmektedir. Kredinin kredilendirme oranı ise evin değerinin üstünden yüzde 75’tir.

Kefil şartı bulunmayan Garanti Bankası Kiracıya Mortgage kampanyası sayesinde kredi çeken kişiler 1,07 faiz oranıyla kredi almış olacaklardır. 120 ay vade istenerek çekilen 100 bin liralık kredinin bir aylık geri ödemesi 1483 liradır.

Krediyi 100 bin lira olarak alan kişilerin toplamda ödemeleri gereken tutar 178 bin 48 lira olacaktır. Yani kredi için fazladan ödeyeceğiniz kredi faiz tutarı 78 bin 48 lira olacaktır. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.