Ana SayfaKredilerGaranti İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Eylül 2016

Garanti İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Eylül 2016

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti İhtiyaç Kredisi

Maaşını Garanti’den alanlar, emekliler, işçiler ya da kamu çalışanları Garanti Bankası ihtiyaç kredisine başvurabilirler. Bu kredinin üst limiti 50 bin lirayken krediden en az 1000 lira olarak faydalanabilirsiniz. Kolay başvuru kanallarının açık olması krediye ulaşmanızı da kolaylaştırıyor. Bunun için Garanti internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için belirlenen kredi faiz oranı yüzde 1,65 olarak belirlenmiştir. Size göre kredi faiz oranının değişip değişmeyeceği konusunda bilgiyi Garanti Bankası şubelerinden alabilirsiniz.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için belirlenen mevcut yıllık maliyet oranı yüzde 26,99 olarak belirlenmiştir. Buna ek olarak krediyi alırken birtakım masrafları peşin olarak ödemeli ya da krediniz çıktıktan sonra aldığınız krediden kestirmelisiniz.

Eğer Garanti Bankası ihtiyaç kredisi sayesinde 10 bin liralık bir kredi almak isterseniz bunun için yapmanız gereken şey internet şubeden başvuru yapmaktır. Kredi için ödemeniz gereken masraflardan ilki kredi tahsis ücretidir ve bu kredi için belirlenen kredi tahsis ücreti 47,5 TL’dir. Yine buna ek olarak sigorta bedeli de ödemeniz gerekiyor. Bu bedel değişiklik gösterebilir, ancak yaklaşık 119 liralık bir ödeme yapmanız gerekiyor. Bu ödeme 3 yıl için geçerlidir.

10 bin lira ihtiyaç kredisi aldığınızı varsayarsak bu krediyi 36 ayda geri ödemek istediğinizde bankaya aylık olarak 371 liralık bir ödeme yapmanız gerekiyor. Yani almış olduğunuz krediyi toplamda 13 bin 374 lira olarak bankaya geri ödersiniz. Bu durumda almış olduğunuz kredinin üstüne ödemeniz gereken toplam faiz oranı 3 bin 374 lira olacaktır. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.