Garanti İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları Eylül 2016

Garanti İhtiyaç Kredisi

Maaşını Garanti’den alanlar, emekliler, işçiler ya da kamu çalışanları Garanti Bankası ihtiyaç kredisine başvurabilirler. Bu kredinin üst limiti 50 bin lirayken krediden en az 1000 lira olarak faydalanabilirsiniz. Kolay başvuru kanallarının açık olması krediye ulaşmanızı da kolaylaştırıyor. Bunun için Garanti internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için belirlenen kredi faiz oranı yüzde 1,65 olarak belirlenmiştir. Size göre kredi faiz oranının değişip değişmeyeceği konusunda bilgiyi Garanti Bankası şubelerinden alabilirsiniz.

Garanti Bankası ihtiyaç kredisi için belirlenen mevcut yıllık maliyet oranı yüzde 26,99 olarak belirlenmiştir. Buna ek olarak krediyi alırken birtakım masrafları peşin olarak ödemeli ya da krediniz çıktıktan sonra aldığınız krediden kestirmelisiniz.

Eğer Garanti Bankası ihtiyaç kredisi sayesinde 10 bin liralık bir kredi almak isterseniz bunun için yapmanız gereken şey internet şubeden başvuru yapmaktır. Kredi için ödemeniz gereken masraflardan ilki kredi tahsis ücretidir ve bu kredi için belirlenen kredi tahsis ücreti 47,5 TL’dir. Yine buna ek olarak sigorta bedeli de ödemeniz gerekiyor. Bu bedel değişiklik gösterebilir, ancak yaklaşık 119 liralık bir ödeme yapmanız gerekiyor. Bu ödeme 3 yıl için geçerlidir.

10 bin lira ihtiyaç kredisi aldığınızı varsayarsak bu krediyi 36 ayda geri ödemek istediğinizde bankaya aylık olarak 371 liralık bir ödeme yapmanız gerekiyor. Yani almış olduğunuz krediyi toplamda 13 bin 374 lira olarak bankaya geri ödersiniz. Bu durumda almış olduğunuz kredinin üstüne ödemeniz gereken toplam faiz oranı 3 bin 374 lira olacaktır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.