Vakıfbank’tan Kamu Personeline Özel Masrafsız 70 Bin Lira İhtiyaç Kredisi!

0

Vakıfbank’tan Kamu Personeline Özel Kredi

Birçok banka kamu personellerine özel kredi veriyor. Bu bankalardan biri olan Vakıfbank kamu personeline üst limiti 70 bin lira olan bir ihtiyaç kredisi kampanyası sunmuş durumda. 70 bin liraya kadar alınabilen bu kredi için maksimum vade seçeneği ise 36 aydır. Kredi çekmek isteyen kişiler kredi almak istedikleri zaman 1 ay ile 36 ay arasında vade talep edebiliyorlar.

Bu kredi kampanyasının banka tarafından belirlenen ismi Kamu Personeline Özel Tik’dir. Dolayısıyla internetten ya da şubelerden başvuru yaparken krediyi belirtmeniz gerekiyor.

Bu kredi masrafsız kredi olarak algılanabilir. Çünkü kredi için banka hiçbir komisyon almıyor, kredi için sizlerden kredi tahsis ücreti talep edilmiyor. Ancak diğer vergiler alınıyor buna ek olarak kredide hayat sigortası zorunluluğu da bulunuyor.

Vakıfbank Kamu Personeline Özel Tik kampanyası için belirlenen kredi faiz oranı tüm kamu personelleri için aynıdır ve bu faiz oranı yüzde 1,32’dir. Kredinin miktarı ya da vadesi ödenmesi gereken kredi faiz oranını değiştirmiyor.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)

Vakıfbank Kamu Personeline Özel Tik Kredi için belirlenen yıllık maliyet oranı yüzde 20,75’tir.

Dilerseniz bu kredi için ödemesiz dönem seçme hakkınız da bulunuyor. Ancak bunu yapmanız durumunda ödeme yapmadığınız zamana ait ek bir faiz miktarı ödemeniz gerektiğini unutmamanız gerekiyor. Ödemesiz dönem seçmek istiyorsanız bunu kredi başvurusu esnasında yapmanız gerekiyor.

Kredi kampanyası sayesinde 10 bin lira kredi alıp 36 ay vadede geri ödemeyi düşündüğünüzü varsayarsak bu kredi için aylık olarak ödemeniz gereken miktar 366 lira olacaktır. Kredinin toplam geri ödeme miktarı ise 13 bin 197 liradır.

Sigorta bedeli ve diğer masraflar hariç, 10 bin liralık bir kredi için 3 yılda toplamda 3 bin 197 lira faiz miktarı ödemiş oluyorsunuz.

 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın