Halkbank Hesaplı Evim Konut Kredisi Faiz Oranları 2016

0

Halkbank Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut kredisi almak isteyenlerin daha çok tercih ettikleri bankalardan biri olan Halkbank 1 puanın altındaki kredi faiz oranlarıyla dikkat çekiyor. Üstelik almış olduğunuz kredinin vadesini azaltırsanız ödemeniz gereken kredi faiz oranı yüzde 0,8’e kadar düşüyor. Ancak kredi için maksimum vade olarak belirlenen 120 ay vade seçeneğinde ödemeniz gereken kredi faiz oranı sabit olarak yüzde 0,95’tir.

Halkbank konut kredileri iki farklı kampanya ile veriliyor. Hesaplı Evim Konut Kredisi kampanyası için belirlenen kredi faiz oranı değişiklik göstermekle beraber 0,80 ile 0,95 arasındadır. Bu kredi faiz oranı kredinin miktarına göre değil, vade seçimine göre değişir.

Halkbank’tan alacağınız konut kredisi için bankadan 1 ay ile 120 ay arasında vade talep edebilirsiniz. 24 aya kadar 0,80 faiz oranıyla verilen kredi 48 aya kadar 0,89, 60 aya kadar 0,90, 120 aya kadar ise 0,95 kredi faiz oranıyla veriliyor.

Halkbank konut kredisi kampanyası sayesinde 100 bin liralık bir konut kredisi çektiğinizi varsayarsak bunun için 500 lira kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekecektir. Bu kredi tahsis ücretinin yanı sıra banka sizlerden ek masraflar da alıyor. Bu masrafların kredi tahsis ücreti haricindeki bölümünün toplam tutarı 805 liradır.

Bu konut kredisi kampanyası sayesinde 1 milyon liraya kadar kredi kullanılabilir.

100 bin liralık bir kredi alarak bu krediyi 120 ayda ödemek isterseniz bir aylık taksit miktarı 1400 lira olur. Eğer 100 bin lira kredi alarak 60 ayda ödemek isterseniz bu kredi için aylık taksit miktarı ise 2,164 lira olacaktır. Yani kredi için ne kadar az vade talep ederseniz ödemeniz gereken kredi faiz ücreti de o kadar azalır. 

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version