Balık Fiyatları Ucuzluyor!

0

Balık yemeden duramayanlara müjde geliyor. Balık fiyatları ucuzluyor. Havaların durumu yüzünden  balık fiyatlarının artışta olması tüketicilerin balıktan uzak durmasına sebebiyet veriyordu. Ancak havaların güzel gitmesiyle birlikte balık avları da iyi gitmeye başladı ve fiyatlar düştü.

Avların iyi gitmesi elbette sadece balıkçıların yüzünü güldürmedi, balık fiyatlarına yansıyan bu durum tüketicinin de yüzünü güldürdü.

Bol avlanan hamsi 15 liradan 5 liraya düştü. Palamutsa cep yakan 30 liralık fiyatların düşüşüyle birlikte 7 lira oldu. Hamsi fiyatlarının 5 lira olmasıyla birlikte balık pazarlarına yönelik bir yoğunluk bekleniyor. Sadece palamut fiyatları ve hamsi fiyatları da değil üstelik diğer balıkların fiyatlarında da düşüşler meydana geldi. İstanbul’un en büyük balıkçılarından olan Balıkçı Kenan’da bariz düşüşlerin yaşandığı yeni hafta yeni düşüşleri de getirebilir.

Balık fiyatlarının önümüzdeki günler için de düşebileceğinin sinyalleri verildi. Fırtınaların olmaması ve açık havalar denize çıkmak için engelleri ortadan kaldırıyor. Böylece bolca balık avı yapılabiliyor. Balık fiyatlarının böylesine düşmesi, et fiyatlarından ağzı yanan vatandaşlara ilaç olacak gibi gözüküyor. Et fiyatlarındaki yüksek fiyatlar sebebiyle alternatif seçeneklere yönelen vatandaşlar, sofrasında hiç olmazsa balık etini görmek istiyor.

Hal böyle olunca balık severlerde bir bayram havası da yaşanabiliyor. Sezona bereketli bir şekilde başlayan balıkçılar da bu durumdan oldukça hoşnut. Havaların güzel gitmesiyle bereketli bir sezon yakalayan balıkçılar, eğer böyle bir hava devam ederse hamsi fiyatlarının da giderek ucuzlayacağını işaret ediyor. Ayrıca balık ucuz diye stok yapılmaması gerektiği, taze taze alınıp tüketilmesi gerektiği de vurgulanıyor. Zira balık fiyatlarının da daha da ucuzlayabileceği düşünülüyor.

Henüz bir yorum yazılmadı.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Exit mobile version