Ana SayfaEkonomiBalık Fiyatları Ucuzluyor!

Balık Fiyatları Ucuzluyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Balık yemeden duramayanlara müjde geliyor. Balık fiyatları ucuzluyor. Havaların durumu yüzünden  balık fiyatlarının artışta olması tüketicilerin balıktan uzak durmasına sebebiyet veriyordu. Ancak havaların güzel gitmesiyle birlikte balık avları da iyi gitmeye başladı ve fiyatlar düştü.

Avların iyi gitmesi elbette sadece balıkçıların yüzünü güldürmedi, balık fiyatlarına yansıyan bu durum tüketicinin de yüzünü güldürdü.

Bol avlanan hamsi 15 liradan 5 liraya düştü. Palamutsa cep yakan 30 liralık fiyatların düşüşüyle birlikte 7 lira oldu. Hamsi fiyatlarının 5 lira olmasıyla birlikte balık pazarlarına yönelik bir yoğunluk bekleniyor. Sadece palamut fiyatları ve hamsi fiyatları da değil üstelik diğer balıkların fiyatlarında da düşüşler meydana geldi. İstanbul’un en büyük balıkçılarından olan Balıkçı Kenan’da bariz düşüşlerin yaşandığı yeni hafta yeni düşüşleri de getirebilir.

Balık fiyatlarının önümüzdeki günler için de düşebileceğinin sinyalleri verildi. Fırtınaların olmaması ve açık havalar denize çıkmak için engelleri ortadan kaldırıyor. Böylece bolca balık avı yapılabiliyor. Balık fiyatlarının böylesine düşmesi, et fiyatlarından ağzı yanan vatandaşlara ilaç olacak gibi gözüküyor. Et fiyatlarındaki yüksek fiyatlar sebebiyle alternatif seçeneklere yönelen vatandaşlar, sofrasında hiç olmazsa balık etini görmek istiyor.

Hal böyle olunca balık severlerde bir bayram havası da yaşanabiliyor. Sezona bereketli bir şekilde başlayan balıkçılar da bu durumdan oldukça hoşnut. Havaların güzel gitmesiyle bereketli bir sezon yakalayan balıkçılar, eğer böyle bir hava devam ederse hamsi fiyatlarının da giderek ucuzlayacağını işaret ediyor. Ayrıca balık ucuz diye stok yapılmaması gerektiği, taze taze alınıp tüketilmesi gerektiği de vurgulanıyor. Zira balık fiyatlarının da daha da ucuzlayabileceği düşünülüyor.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.