Ana SayfaEtiketlerBalık fiyatları

balık fiyatları

Balık Fiyatları Rekor Kırdı!

Çanakkale Balık Hali’nde balık fiyatları bugün itibari ile tavan yaptı. 1 kilogram çipuranın fiyatı 60 lira, 1 adet palamutun fiyatı 30 lira ve 1 kilogram lüferin fiyatı da 100 lira oldu. Vatandaşlar artan balık fiyatları karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Av Yasağı Balık Fiyatlarını Vurdu!

Nisan ayının ikinci haftasında başlayan avlanma yasağı, balık fiyatlarının yükselmesine neden oldu.

Mezgit Fiyatı 40 Yılın Zirvesinde!

Vatandaş bu yıl balık yemeye hasret kaldı. Hamsi ile mezgit balık tezgahlarının fiyat şampiyonu oldu.

Çetin Geçen Kış Balık Fiyatlarını Patlattı

Kış aylarında sofralardan eksik olmayan hamsinin fiyatı yüzde 90 artış gösterdi. Geçen hafta itibari ile kilogramı 8 Türk Lirası olan hamsi, bu hafta15 Türk Lirası olarak tezgahlarda yerini aldı.

Hamsinin Fiyatı Tavan Yaptı!

Balık fiyatları havaların gidişatı ile doğrudan ilintili durumda. Balıkçılar ava çıkabildiklerinde avlanan balık miktarı arttığı için balık fiyatları düşerken, balıkçıların kötü hava koşulları nedeniyle denize açılamaması durumunda balık fiyatlarında artış yaşanıyor.

Bir Gecede Yakalanan 500 Ton Hamsi Fiyatları Düşürdü!

Hamsi fiyatları geçtiğimiz hafta Karadeniz’in fırtınalı olması sebebi ile adeta tavan yapmıştı. Balıkçılar yaklaşık bir hafta süre ile avlanmaya çıkamamış, bunun neticesinde de hamsinin fiyatı 15- 20 lira aralığına kadar yükselmişti. Son iki gündür özellikle Batı Karadeniz’de avlanmaya çıkan balıkçıların dolu teknelerle barınaklara yanaşması hamsi fiyatını tepetaklak etti.

Hamsi Fiyatları Tavan Yaptı!

Haftalardır ucuz seyreden palamut fiyatları şu günlerde nispeten yükselmeye başladı. Hamsi ise bir türlü ucuzlamadı. Karadeniz’de beklenen düzeyde hamsi yakalanamadığı için, hamsinin fiyatları bir türlü düşmüyor. Buna bir de hava muhalefeti eklenince hamsinin fiyatları tavan yaptı.

Fırtına Geldi Balık Fiyatları Patladı

Balık fiyatları artış gösteriyor. Şiddetli rüzgar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle balık avlanamıyor. Tezgahlara az gelen balığın fiyatı ise uçuşta.

Balık Fiyatları Ucuzluyor!

Balık yemeden duramayanlara müjde geliyor. Balık fiyatları ucuzluyor. Havaların durumu yüzünden balık fiyatlarının artışta olması tüketicilerin balıktan uzak durmasına sebebiyet veriyordu. Ancak havaların güzel gitmesiyle birlikte balık avları da iyi gitmeye başladı ve fiyatlar düştü.