Halkbank’tan Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

0

Halkbank’tan Kamu Çalışanlarına Özel Kredi

Devlet dairelerinde çalışan kişiler bankalar gözünde en güvenilir müşterilerdir. Maaş garantisi bulunması hasebiyle memurlara verilen kredilerdeki faiz oranı da standart kredilere nazaran biraz daha düşük oluyor. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank gibi bazı bankalar kamu personellerine özel kredi veriyor. Bu krediden faydalanmak için Halkbank şubelerine uğramalı ve memur olduğunuzu ispatlamalısınız. Eğer maaşınızı Halkbank aracılığıyla alıyorsanız direkt olarak kredi başvurusu yapabilirsiniz, sizlerden belge istenmez.

Halkbank kamu çalışanlarına özel kredi kampanyasından faydalanmanız durumunda sizler için sabit kredi faiz oranları geçerli olacaktır. Bu kredi için sabit olan kredi faiz oranı ise yüzde 1,35’tir. Yüzde 1,35 olan kredi faiz oranı miktar ve vadeye göre değişmiyor.

Her ihtiyaç kredisinde olduğu gibi kamu personellerine özel ihtiyaç kredisi kampanyası için belirlenen vade seçenekleri de 36 ay ile sınırlıdır. Yani bu krediyi almanız durumunda seçebileceğiniz vade seçenekleri 1 ay ile 36 ay arasında değişecektir.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Eylül)

Halkbank kamu personellerine özel kredi kampanyası esasen masrafsız kredi kampanyalarından biridir. Çünkü genelde çekilen kredi miktarının üzerinden alınan yüzde 0,5’lik kredi tahsis ücreti kamu personellerine özel kredide alınmıyor. Bu durumda çekmiş olduğunuz kredi masrafsız ihtiyaç kredisi olacaktır.

Halkbank kamu personellerine özel kredi kampanyasından faydalanarak 50 bin lira kredi çekilirse çekilen bu kredi için en az 1 ay vade talep edilebilirken en fazla 3 yıl vade talep edilebilir. Eğer alınan kredi 3 yıllık vadeyle geri ödenirse bir aylık süre için bankaya ödenecek olan miktar 1843 lira olacaktır. Toplamda ise Halkbank’a aldığınız kredi için 66 bin 381 lira geri ödeme yapmanız gerekiyor. Yani geri ödemedeki bu miktarın 16 bin 381 liralık kısmını kredinin faiz miktarı oluşturuyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın