Ana SayfaKredilerHalkbank’tan Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Halkbank’tan Kamu Çalışanlarına Özel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Halkbank’tan Kamu Çalışanlarına Özel Kredi

Devlet dairelerinde çalışan kişiler bankalar gözünde en güvenilir müşterilerdir. Maaş garantisi bulunması hasebiyle memurlara verilen kredilerdeki faiz oranı da standart kredilere nazaran biraz daha düşük oluyor. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank gibi bazı bankalar kamu personellerine özel kredi veriyor. Bu krediden faydalanmak için Halkbank şubelerine uğramalı ve memur olduğunuzu ispatlamalısınız. Eğer maaşınızı Halkbank aracılığıyla alıyorsanız direkt olarak kredi başvurusu yapabilirsiniz, sizlerden belge istenmez.

Halkbank kamu çalışanlarına özel kredi kampanyasından faydalanmanız durumunda sizler için sabit kredi faiz oranları geçerli olacaktır. Bu kredi için sabit olan kredi faiz oranı ise yüzde 1,35’tir. Yüzde 1,35 olan kredi faiz oranı miktar ve vadeye göre değişmiyor.

Her ihtiyaç kredisinde olduğu gibi kamu personellerine özel ihtiyaç kredisi kampanyası için belirlenen vade seçenekleri de 36 ay ile sınırlıdır. Yani bu krediyi almanız durumunda seçebileceğiniz vade seçenekleri 1 ay ile 36 ay arasında değişecektir.

Halkbank kamu personellerine özel kredi kampanyası esasen masrafsız kredi kampanyalarından biridir. Çünkü genelde çekilen kredi miktarının üzerinden alınan yüzde 0,5’lik kredi tahsis ücreti kamu personellerine özel kredide alınmıyor. Bu durumda çekmiş olduğunuz kredi masrafsız ihtiyaç kredisi olacaktır.

Halkbank kamu personellerine özel kredi kampanyasından faydalanarak 50 bin lira kredi çekilirse çekilen bu kredi için en az 1 ay vade talep edilebilirken en fazla 3 yıl vade talep edilebilir. Eğer alınan kredi 3 yıllık vadeyle geri ödenirse bir aylık süre için bankaya ödenecek olan miktar 1843 lira olacaktır. Toplamda ise Halkbank’a aldığınız kredi için 66 bin 381 lira geri ödeme yapmanız gerekiyor. Yani geri ödemedeki bu miktarın 16 bin 381 liralık kısmını kredinin faiz miktarı oluşturuyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.