Ana SayfaKredilerCumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bankalara Çağrı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bankalara Çağrı
C

-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özen bankalara çağrı yaptı. Erdoğan, faiz indiriminde tüm bankaların Merkez Bankası’nı izlemesi çağrısında bulundu. 

Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Bloomberg Tv’de çeşitli açıklamalarda bulundu. Erdoğan bu görüşmede özel bankalar ve faiz indirimlerile ilgili konularda değerlendirme yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de yapılan faiz indiriminin olumlu ve doğru bir karar olduğunu, devam etmesi gerektiğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasında diğer ülkelerdeki faiz oranlarını da değerlendirdi. Bu hafta içinde ABD, Japonya, Avrupa’da meydana gelen faiz oranları konusunda, indirimleri faizlerin enflasyonun 8 ve üzeri oranlara çıkmasını engellemek için iyi bir yol olduğunu dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarında bu hafta Merkez Bankası tarafından yapılmış olan faiz indirimini dikkatli bir olay olarak ele aldı. Erdoğan, yatırımcılar için bu durumun iyi bir fırsat olduğunu ve iyi değerlendirmeleri gerektiğini belirtti. Erdoğan, ABD ve Avrupa’da da düşüş faizlerin olmasını örnek gösterdi. Ülkenin ekonomik durumu ile ilgili de açıklamar yapan Erdoğan, ekonomik büyümenin ilk 6 ayda yeterli düzeyde olduğunu, durumun tatmin edici olduğunu açıkladı. 

Recep Tayyip Erdoğan, sözlerine Türkiye’nin sürekli büyüyen bir ülke olduğunu ekledi. Türkiye’nin 29 çeyrek süredir istikrarlı bir büyüme kaydettiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, mali istikrarın da korunduğunu belirtti. 

Erdoğan, Bloomberg Tv ile yaptığı görüşme de Merkez Bankası’nın daha iyi bir duruma gelmesini gönülden istediğini söyledi. Erdoğan konuşmasının devamında kredi derecelendirme kuruluşlarıyla ilgili de değerlendirme yaptı. Kredi derecelendirme kuruluşlarının siyasi davrandığını öne süren Erdoğan, bu konuda kuruluşların etik bir davranış sergilemediğini belirtirken Moodys’nin açıkladığı kredi notu değerinin kendisini etkilemediğini ve endişeye düşürmediğini de sözlerine ekledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM 71. Genel Kurul görüşmelerine katılmak için 20 Eylül tarihinde New York’a gitmiş, burada Bloomberg Tv ile bir röportaj gerçekleştirmişti. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol