Şekerbank’tan 50 Bin Lira İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi almak için başvuru yapabileceğiniz bankalardan biri olan Şekerbank ile 50 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Bu krediye başvuruyu internet üzerinden yapabilir, kredinin onaylanması durumunda ise başvurunuzu tamamlamak için Şekerbank şubelerine gidebilirsiniz. Böylece kredi başvurunuzu gerçekleştirerek kredi alabilirsiniz.

İnternet üzerinden başvuru yapsanız da Şekerbank’ın sizlerden talep ettiği birkaç belge vardır. Bunlar kimlik belgeniz, işyeri onaylı gelir belgeniz ve ikamet adresinizi belirten bir faturadır. Bu belgeleri kredinizi onaylandığı takdirde bankaya sunmalısınız. Böylece kredi başvurunuzu tamamlamış olacaksınız.

Şekerbank ihtiyaç kredisi için belirlenen kredi faiz oranı herkes için sabit olmakla birlikte bu oran yüzde 1,84 olarak belirlenmiştir. İhtiyaç kredisi kampanyası için belirlenen yıllık maliyet oranı ise yüzde 26,88’dir. Bu kredide kredi faiz oranı sabit olduğu için kredi çektikten sonra kredi taksitleriniz değişmez, sabit kalır.

Şekerbank ihtiyaç kredisini 50 bin lira olarak almak isteyen kişiler 250 lira kredi tahsis ücreti öderler. Buna ek olarak krediden faydalanmak isteyen kişilerin Şekerbank bünyesinde hayat sigortası yaptırması da gerekiyor. Ancak hayat sigortası bedelleri değişiklik gösterebiliyor, bunun için Şekerbank şubelerinden bilgi alabilirsiniz.

Kredi için talep edebileceğiniz vade seçenekleri 1 ay ile 36 ay arasındadır. Bu vade seçeneklerinin dışında herhangi bir vade seçeneğiyle kredi almanız söz konusu değildir.

Kefil istenmeyen bu kredide sizlerden herhangi bir şekilde teminat istenmez. 50 bin liralık bir kredi paketi aldığınız zaman ayda 2027 liralık taksitler ödeyerek 36 ayda kredi borcunuzu bankaya geri ödeyebilirsiniz. Kredi için Şekerbank’a ödeyeceğiniz toplam miktar 73 bin 249 lira olacaktır. Bu geri ödeme toplamına masraflar dâhil değildir. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın