Ana SayfaKredilerHalkbank’tan Kamu Personeline Özel Masrafsız İhtiyaç Kredisi

Halkbank’tan Kamu Personeline Özel Masrafsız İhtiyaç Kredisi
H

-

Kamu Personellerine Özel İhtiyaç Kredisi

Eğer kamu personeliyseniz Halkbank sayesinde ihtiyaç kredisi aldığınızda masraf ödemezsiniz. Masrafsız kredi olarak sunulan Halkbank Kamu Personeline Özel Kredi kampanyasından faydalanabilmek için devlet memuru olmak gerekiyor. Eğitmen, doktor, hakim, polis, hizmetli ve diğer memurlar bu krediden faydalanabilirler. Her ne kadar Halkbank Kamu Personeline Özel Kredi kampanyasında masraf olmasa da bu kredide hayat sigortası zorunluluğu bulunuyor. 

Halkbank’ın kamu personeline özel kredi kampanyası için belirlediği kredi faiz oranı yüzde 1,35’tir. Kredi tahsis ücreti ödenmeden alınan bu kredide maksimum 36 ay vade seçeneği bulunuyor. En az vade ise 1 ay olarak belirlenmiş. Yani kredi aldığınızda 1 ay ile 36 ay arasında bir seçim yapmanız gerekiyor. Kredi faiz oranı ise kredi miktarına göre değişmiyor. 

Halkbank’ın bu kredi kampanyasından faydalanmak isteyen kişiler hayat sigortası yaptırırlar. Hayat sigortası bedeli ise cinsiyet ve yaşa göre değişiklik gösterebiliyor. 35 yaşında bir erkek için belirlenen prim bir yıllık 30 liradır. 3 yıl vade istediğinizde 90 lira hayat sigortası primi ödemeniz gerekir. 

Halkbank kamu personeline özel kredi kampanyası için başvuru yapmak için herhangi bir Halkbank şubesine uğrayabilirsiniz. Burada başvuru yaparken memur olduğunuzu ispat etmeniz gerekiyor. Eğer maaşınızı Halkbank’tan alıyorsanız başvurunuzu daha kısa sürede yapabilirsiniz. 

Halkbank kamu personeline özel kredi kampanyasından 10 bin lira olarak faydalanan bir memur 36 ayda borcunu geri ödemek isterse bir ayda bankaya 368 lira ödemelidir. Bu şekilde 36 aylık ödeme yapıldığında toplamda 13 bin 276 lira ödeme yapılmış olur. Böylece alınan kredi için toplamda 3 bin 276 lira kredi faiz miktarı ödemiş olacaksınız.Krediye başvurmak için Halkbank internet şubesine giriş yapabilir, buradan başvuru yapabilirsiniz. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol