Fibabanka Güzel Evim Konut Kredisi Kampanyası

0

Fibabanka’dan Düşük Kredi Faiz Oranıyla Konut Kredisi

Ev kredisi veren bankalardan biri olan Fibabanka sayesinde kredi çekmeniz durumunda oldukça düşük olan kredi faizlerinden faydalanabileceksiniz. Fibabanka konut kredisi için belirlenen konut kredisi faiz oranı 0,99’dur. 1 puanın altındaki kredi faiz oranıyla dikkat çeken Fibabanka bu kredi kampanyası için 120 aya kadar vade seçeneği de sunuyor. 0,99 kredi faiz oranıyla konut kredisi alan kişiler minimum 1 ay olmak kaydıyla 120 aya kadar vade talep edebiliyorlar.

Güzel Evim Konut Kredisi kampanyasından faydalanmak isteyen kişiler kredi tahsis ücreti başta olmak üzere birtakım masrafları bankaya öderler. Bu masrafların ilki Fibabanka tarafından alınan komisyon olan kredi tahsis ücretidir. Güzel Evim Konut Kredisi için belirlenen kredi tahsis ücreti kredinin binde 5’i olarak alınıyor. Bu da 100 bin liralık bir konut kredisi için 500 lira kredi tahsis ücreti ödemek anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir:  2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Ekim)

Krediyi alan kişilerin kredi tahsis ücretine ek olarak hayat sigortası ve konut sigortası primlerini de ödemeleri gerekiyor. Ancak bu primler taksitlere dâhil edilmez. Bu nedenle krediyi alırken peşin olarak bu masrafları ödemeniz gerekiyor. Aksi halde kredi size verilirken kredi miktarı içinden bu masraflar kesilecektir.

Kredi için ödemeniz gereken ekspertiz ücreti 510 lira dolaylarındadır, ipotek tesis bedeli için ise bankaya 147,5 TL ödemeniz gerekiyor.

Eğer Güzel Evim Konut Kredisi kampanyasından faydalanarak 0,99 kredi faiz oranıyla 100 bin liralık bir kredi çekerseniz 120 aylık vade seçeneğinde Fibabanka’ya her ay 1427 lira ödemeniz gerekir. Kredi için belirlenen yıllık maliyet oranı ise yüzde12-13 arasındadır. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın