Ana SayfaKredilerÇiftçinin Kredisi Denizbank’ta Hazır

Çiftçinin Kredisi Denizbank’ta Hazır

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Devletin çiftçilere yönelik hibe ve borç öteleme kararları aldığı bu dönemde tarıma bir destek de DenizBank’tan geldi. DenizBank duyurduğu “Genç Çiftçi Kredisi” kampanyası ile çiftçilerin yüzünü güldürmeyi hedeflemektedir.

  Denizbank Bakanlar Kurulu tarafından onaylanarak yürürlüğe giren: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın “Genç Çiftçi Hibe Destek Programı” kapsamında hibe finansmanından faydalanmaya hak kazanan çiftçilere kredi desteği sunuyor. Bankanın duyurduğu kampanyasında 7 yıla varan vade seçenekleri ve %1,29’dan başlayan faiz oranları ile çok özel koşullarda likidite sağlamak mümkün olacaktır. Kampanya kapsamında müşterilere hasat vadesine göre 18 aya varan taksit öteleme seçenekleri de sunulmaktadır. Örneğin Temmuz 2016’da kredi kullanan ve hasat vadesi 2016 Aralık olan bir çiftçinin, ilk taksit ödeme tarihi Aralık 2017 olacaktır.

  Yılda Bir Ödeme

  Denizbank “Genç Çiftçi Kredisi” kampanyası kapsamında müşterilere 100.000 Türk Lirasına kadar kredi imkanı sunmaktadır. Çiftçiler alacakları kredinin geri ödemesini 84 ay vadeye yayma olanağına sahiptirler. 7 yıllık süreçte geri ödenecek kredinin taksitleri yılda 1 kez olmak üzere bankaya ödenecektir.

  Bankadan 10.000 Türk Lirası kredi kullanan bir çiftçi aylık yüzde 1,29 faiz oranıyla karşılaşacaktır. Kredisini 84 aylık sürede geri ödeyecek olan müşterinin yıllık bazda bankaya yatırması gereken taksit tutarı 2.500 Türk Lirasıdır. Kampanya özelinde müşteriye banka tarafından 150 Türk Lirası tutarında dosya masrafı ve 350 Türk Lirası tutarında vergi yansıtılacaktır. 7 yıllık vadeyle çekilen kredi için sigorta yaptırmak zorunlu olup; sigorta ücreti olan 250 Türk Lirası müşteriden tek seferde tahsil edilecektir. Bu sigorta kredi vadesi dolana kadar geçerliliğini sürdürmektedir. Her yıl yeni poliçe düzenlenmesi gerekmemektedir.

  Çekilen 10.000 Türk Lirası tutarındaki kredi 7 yılın sonunda bankaya toplam 17.500 Türk Lirası olarak geri ödenmiş olacaktır. Bu durumda çiftçinin 84 ayda karşılaşacağı faiz yükü 7.500 Türk Lirası seviyesindedir.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...