Kuveyt Türk Katılım Bankası tarafından ihtiyaç finansmanı kampanyası düzenlendi. Kampanya kapsamında ihtiyaç finansmanı kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından sahip oldukları KKB (Kredi Kayıt Bürosu) puanı üzerinden kâr oranı uygulanacağı bildirildi.

İhtiyaç finansmanı kampanyası kapsamında likidite edinmek isteyen müşteriler için banka tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda uygulanacak kâr oranı belirlenecektir.

5 Farklı Faiz Oranı, 6 Aydan 48 Aya Kadar Vade

Kuveyt Türk ihtiyaç finansmanı kampanyası kapsamında kâr oranlarını müşterilerin KKB skorlarına göre belirleyecektir.

KKB Skoru 1800 ve üzeri olan müşteriler kampanya kapsamında aylık yüzde 1,30 kâr oranından faydalanabilecektir. KKB Skoru 1699 – 1800 arasında olan müşteriler aylık yüzde 1,34 kâr oranından faydalanacaktır. KKB Skoru 1599 – 1700 arasında olan müşteriler aylık yüzde 1,40 kâr oranından faydalanacaktır. KKB Skoru 1399 – 1600 aralığında olan müşteriler aylık yüzde 1,42 kâr oranından faydalanabilecekken KKB diliminin son basamağında yer alan ve KKB skoru 1400’den az olan müşteriler aylık yüzde 1,44 kâr oranından faydalanarak finansman ihtiyacını giderebilecektir.

Bütün KKB skor aralığındaki müşteriler için 6 aydan 48 aya kadar vade seçeneklerinden yararlanarak likidite kullanmak mümkündür. Yine bütün müşterilerden kullanacakları finansman miktarının binde beşi kadar kredi tahsis ücreti tahsil edilecektir. Bu noktada uygulanan kâr oranlarının farklılığı önem arz etmemektedir.

10.000 Türk Lirası Al, Günde 10 Lira Öde

Kampanyadan yararlanarak finansman imkanına kavuşan müşteriler için hayat sigortası yaptırmak zaruridir. Hayat sigortası poliçe ücreti banka tarafından müşterilerden tahsil edilmektedir. Bankadan ihtiyaç finansmanı kampanyası uyarınca 10.000 Türk Lirası meblağ alan müşteri; aylık yüzde 1,30 kâr oranına tabi olduğunda 48 ay vadede bankaya geri ödemelerinde takriben 300 liralık taksitler ödeyecektir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın