Çiftçiler İçin Şekerbank Eko Kredi Kampanyası

0

Şekerbank tarımsal krediler kapsamında hazırladığı Eko Kredi ile çiftçilere modern tarıma geçiş imkanı sağlıyor. Finansman desteği alan çiftçiler makineli tarım imkanına kavuşarak kazançlarını artırma fırsatı yakalamaktalar.

Eko Kredi Kampanyası dahilinde müşterilere 3 farklı seçenekte finansman imkanı sunulmuştur.

Modern Sulama Ekipmanları Kredisi

Daha az su ile daha kaliteli ve randımanlı sulama imkânı sağlayan modern sulama ekipmanlarıyla emek ve enerjiden tasarruf edilebilen modern tarım çiftçilerin gelirini de artırmaktadır. Bireysel çiftçiler haricinde tarım kesiminde faaliyet gösteren gerçek ve tüzel kişilerinde kullanabildiği “modern sulama ekipmanları kredisi” ile maliyetler düşürülürken, gelirler artırılabilir.  

Şekerbank kişi üzerine kayıtlı araziler veya kiralık araziler üzerine kurulacak sulama ekipmanları için bu kampanya kapsamında 100.000 Türk Lirasına kadar finansman sağlamaktadır. Proje için, öz kaynak katkısı aranmadan %100 oranında kredilendirme yapılabilmektedir. Yıllık faiz maliyeti yüzde 25 düzeyindedir. Ayrıca banka 60 aya kadar vade ve yılda bir ödeme imkânı sağlamaktadır.

Güneş Enerji Sistemleri Kredisi

Çiftçiler modern güneş enerjisi sistemleriyle kendi enerjilerini üretip işletmelerinin giderlerini düşürme olanağına sahiptirler.  Şekerbank tarafından kampanya kapsamında müşteri tarafından satın alınan güneş enerjisi sisteminin fatura tutarının %75’ine kadar kredi kullandırılmaktadır. Aynı şekilde yıllık maliyeti yüzde 25 seviyesindedir, 60 aya kadar vade ve yılda bir ödeme imkânı banka tarafından sunulmuştur.

Organik Tarım ve Sera Kredisi

“Organik Tarım ve Sera Kredisi”; kontrollü örtü altı tarımı, iyi tarım uygulamaları, organik tarım (serada üretim yapan firmaların ısıtma sistemlerinin modernizasyonu ile sera yapımı, mevcut seraların iyileştirilmesi, ürün paketleme ve ambalajlama gibi yatırım giderlerinin finansmanı) için banka tarafından kullandırılmaktadır. Kredi dahilinde yatırım tutarının %75’ine kadar kredi verilmektedir. Kesme çiçek ve sebze yetiştiriciliğinde işletme kredileri 18 aya kadar, iç ve dış mekân süs bitkileri yetiştiriciliğinde ise 36 aya kadar vade imkânı sağlanmaktadır. Yatırım kredilerinde ise 60 aya kadar vade ve yılda bir ödeme olanağı sunulmaktadır. Kredilerin yıllık maliyeti yüzde 26 düzeyindedir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın