İhtiyaç Kredisi’nde Verilmeyen Tutar ING Bank’tan: Tam 100.000 Türk Lirası!

0

Ülkemizde faaliyet gösteren bütün bankaların sunduğu kredi seçeneklerinde ihtiyaç kredisi yahut tüketici kredisi bulunmaktadır. Bu kredilerin ortak özelliği bankalar tarafından düşük miktar ve kısa vadeli olarak kullandırıma açılmasıdır.

ING Bank bankacılık sektörüne getirmeye çalıştığı yeni anlayışı ihtiyaç kredilerinde de sürdürmeye çalışmakta. Banka ihtiyaç kredilerinde hiç çıkılmayan bir limite çıkarak 100.000 Türk Lirasına kadar kredi kullandırmaktadır.

Minimum 25.000 Türk Lirası

ING Bank “yüksek tutarlı ihtiyaç kredisi” kampanyası kapsamında sadece üst limiti değil, aynı zamanda alt limiti de yüksek tutmuş durumda. Öyle ki; 25.000 Türk lirasının altında finansman talebi olan müşteriler bu kampanyaya başvuramamaktadırlar. Kredi dahilinde başvurulabilecek minimum kredi tutarı 25.000 Türk Lirasıdır.

Banka müşterilerine kredi kapsamında 48 aya kadar vade imkanı sunmaktadır. Kredi kampanyası kapsamında kullanılabilecek likidite miktarı 100.000 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Vade ve tutar farkı olmaksızın kredi kampanyası için belirlenen faiz oranı aylık yüzde 1,34 seviyesindedir.

Kredi Tahsis Ücreti Çekilen Tutarın Binde 5’i

ING Bank kredi tahsis ücreti olarak müşterilerine kullandırdığı kredi miktarının binde beşi oranında masraf yansıtmaktadır. Toplumumuzda dosya masrafı olarak da adlandırılan bu ücret, 100.000 Türk Lirası kredi kullanımında müşteriye 500 Türk Lirası olarak yansımaktadır.

Ayrıca yine vade süresinden ve kullanılan kredinin ücretinden bağımsız olmak üzere bütün müşterilerin hayat sigortası yaptırmaları banka tarafından zorunlu tutulmuştur. Hayat sigortası poliçe primleri de müşterilere yansıtılarak kendilerinden tahsil edilecektir.

50.000 Türk Lirası krediyi 48 ay vade için kullanan bir müşteri her ay bankaya 1.500 Türk Lirası taksitler halinde geri ödemeler yapacaktır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın