T- Bank KOBİ Kredisi

0

T- Bank müşteri portföyünü çeşitlendirmek adına çeşitli çalışmalar yapmakta. Bu yüzden  ticari müşterilere yönelik bir kampanya duyurdu. Kampanya dahilinde KOBİ’ler (Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler) ve küçük esnaf için fırsat niteliğinde bir finansman olanağı sunulmaktadır.

Banka KOBİ ve küçük esnaf kredisi kapsamında kullanılabilecek kredi miktarının üst limitini 100.000 Türk Lirası olarak belirlemiştir. Kullanılacak kredinin müşteri tercihine göre ödemelerinin 2017 yılında başlayacak olması da kampanyadan yararlanmak isteyen ticari müşteriler için önemli bir avantajdır.

Ödemeleri Öteleme Seçeneği Mevcut 

T- Bank KOBİ ve küçük esnaf kredisi kampanyası uyarınca ticari müşterilerine çeşitli ödeme seçenekleri sunmaktadır. Ticari müşteri istediği taktirde aldığı krediyi aylık sabit ve eşit taksitlerle bankaya geri ödeyebileceği gibi, isterse artan ya da azalan taksit de tercih edebilmektedir.

Ticaretin zorlu koşullarında her ay düzenli geliri olmayacağını düşünen müşteriler ise üçer aylık dönemler halinde kredilerini ödeyebilecektir. Bununla birlikte ticaretin beklenmeyen durumlarını göz önünde bulunduran T-Bank; isterlerse “4 aylık ödemesiz dönem” imkanı da vermektedir ticari müşterilerine.

60 Aya Kadar Vade İmkanı

KOBİ sahipleri ve küçük esnaf için avantajlı kredi kapsamında 100.000 Türk Lirasına kadar kredi imkanına sahip olan ticaret erbapları, kullandıkları finansmanı 5 yıl vadeye yayarak geri ödeme yapabilmektedir. T- Bank KOBİ ve küçük esnaf kredisi uyarınca sunduğu vade seçeneklerinde faiz oranlarını sabit tutmuştur. Faiz oranı bütün vadelerde ve ödeme seçeneklerinde aylık yüzde 1,27 seviyesindedir.

Esnaf, bankadan aldığı kredinin binde beşi oranında kredi tahsis ücreti ödemekle yükümlüdür. 100.000 Türk Lirası kredi için kredi tahsis ücreti 500 Türk Lirasıdır. Ayrıca ticari müşteriler kredi vadeleri boyunca sigorta yaptırmak zorundadır. Sigorta ücreti de müşteriye göre farklılık göstermekle birlikte her durumda müşteriden tahsil edilmektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın