Ana SayfaEkonomiTürk Telekom: Ödeyemediğimiz Bir Borç Yok

Türk Telekom: Ödeyemediğimiz Bir Borç Yok
T

-

Geçen hafta gündemi yoğun olarak meşgul eden konulardan biri olan; Türk Telekom’un ortaklarından Ojer Telekomünikasyon’un zor durumda olduğu ve bu nedenle şirketin kredilerini ödeyemediği hakkındaki haberler şirket yönetimi tarafından yalanlandı.

Türk Telekom yönetimi yaptığı açıklamada Ojer Telekomünikasyon’un zor durumda olmadığına dair bir ibare kullanmazken, şirketin yönetim ağının bağımsız olduğu ve nakit akışlarında bir sorun bulunmadığına vurgu yaptı.

Ojer’in Sıkıntısı Kendisini Bağlar

Türk Telekom yönetimi tarafından yapılan açıklamada şirketin kredi notu ve mali tablolarının güçlü olduğuna vurgu yapıldı. Şirketin itibarının gerek kamuoyunda gerekse finansal çevrelerde gayet yüksek olduğu belirtilerek; “Borç yükümlülüklerinin vaktinde ödenmemesi ile ilgili çıkan söz konusu haberlere dayanak oluşturulan gelişmeler, Türk Telekomünikasyon ile ilgili bir durum değil, 13 Ekim 2016 tarihinde de açıkladığımız üzere hissedarlarımızdan Ojer Telekomünikasyon AŞ (OTAŞ) ile ilgilidir. Daha önce, yukarıda belirtilen tarihte açıkladığımız üzere OTAŞ ile ilgili gelişmelerin şirketimizin günlük faaliyetleri, taahhütleri veya yükümlülüklerine bir etkisi beklenmemektedir. Şirketimizin OTAŞ lehine verilmiş herhangi bir teminatı bulunmamaktadır” denildi.

Sektörün En Güçlü Aktörü Türk Telekom

Şirket yönetimi Türk Telekom hakkında yapılan haberlerin maksatlı olduğunu ve iletişim sektörünün Türkiye’deki en güçlü oyuncusu oldukları için hedef tahtasına oturtulduklarını düşünüyor.

Bununla birlikte şirketin özelleştirmesi ile ilgili olarak devlete ödeme yaparken aldığı 4,5 milyar liralık kredinin taksitlerini ödeyip ödeyemediği gizemini korumaktadır. Şirket ortaklarından Ojer Telekom’un zor durumda olduğunun yalanlanmaması da akıllarda soru işareti bırakan bir başka durum olarak göze çarpıyor. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,353TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol