Garanti Bankası’ndan Esnek Ödeme Seçenekleriyle Konut Kredisi

Ev sahibi olmak için uzun vadeli konut kredisi almak isterseniz Garanti Bankası konut kredisi kampanyasını tercih edebilirsiniz. Garanti Bankası konut kredisi kampanyası için belirlenen kredi faiz oranı yüzde 0,95’ten başlıyor. Ancak kredi vadesi uzadıkça kredi için belirlenen kredi faiz oranı da artıyor. 120 ay vadeli krediyi 1,07 kredi faiz oranıyla alabilirken 240 ay vadeli konut kredisini yüzde 1,14 kredi faiz oranıyla alabiliyorsunuz.

Garanti Bankası konut kredisi için belirlenen vade seçeneklerini incelediğimizde bu seçeneklerin 240 aya kadar uzayabildiğini görüyoruz. Dolayısıyla bankadan konut kredisi aldığınızda bu kredi için 20 yıla kadar vade talep edebiliyorsunuz. Uzun vade seçenekleriyle dikkat çeken Garanti Bankası konut kredisine başvuru yapmak için Garanti Bankası şubelerine gitmeniz gerekiyor.

Bankanın konut kredisi kampanyasını almak için başvuruda bulunduğunuzda bazı kredi masraflarını ödemeniz gerekiyor. Bu masraflardan ilki kredi tahsis ücretidir, alınan kredi üzerinden binde 5 oranında hesaplanır. 100 bin liralık konut kredisi paketi için ödemeniz gereken ekspertiz ücreti ise 750 liradır. İpotek tesis bedeli olan 160 lirayı da krediyi alan kişini ödemesi gerekiyor.

Garanti Bankası konut kredisi kampanyasına başvuruda bulunmak isteyen kişiler gelir belgeleri, kimlik belgeleri, alınacak evin tapusuyla birlikte Garanti şubelerine gidebilirler. Bu belgeler olmadan kredi başvurusunda bulunamazsınız.

Almış olduğunuz 100 bin liralık konut kredisi için 240 aya kadar vade talep edebilirsiniz. Ancak bunu yapmanız durumunda kredi faiz oranı artar. 120 ay vadeli kredi aldığınız ise kredi faiz oranı yüzde 1,07 olur. 120 ay vadeli 100 bin lira alındığında aylık taksit miktarı 1483 lira olarak belirlenir. Bu şekilde aldığınız kredinin toplam geri ödemesi ise 178 bin 41 lira olacaktır. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.