Ana SayfaKredilerGaranti Bankası 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası 20 Yıl Vadeli Konut Kredisi Faiz Oranları

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti Bankası’ndan Esnek Ödeme Seçenekleriyle Konut Kredisi

Ev sahibi olmak için uzun vadeli konut kredisi almak isterseniz Garanti Bankası konut kredisi kampanyasını tercih edebilirsiniz. Garanti Bankası konut kredisi kampanyası için belirlenen kredi faiz oranı yüzde 0,95’ten başlıyor. Ancak kredi vadesi uzadıkça kredi için belirlenen kredi faiz oranı da artıyor. 120 ay vadeli krediyi 1,07 kredi faiz oranıyla alabilirken 240 ay vadeli konut kredisini yüzde 1,14 kredi faiz oranıyla alabiliyorsunuz.

Garanti Bankası konut kredisi için belirlenen vade seçeneklerini incelediğimizde bu seçeneklerin 240 aya kadar uzayabildiğini görüyoruz. Dolayısıyla bankadan konut kredisi aldığınızda bu kredi için 20 yıla kadar vade talep edebiliyorsunuz. Uzun vade seçenekleriyle dikkat çeken Garanti Bankası konut kredisine başvuru yapmak için Garanti Bankası şubelerine gitmeniz gerekiyor.

Bankanın konut kredisi kampanyasını almak için başvuruda bulunduğunuzda bazı kredi masraflarını ödemeniz gerekiyor. Bu masraflardan ilki kredi tahsis ücretidir, alınan kredi üzerinden binde 5 oranında hesaplanır. 100 bin liralık konut kredisi paketi için ödemeniz gereken ekspertiz ücreti ise 750 liradır. İpotek tesis bedeli olan 160 lirayı da krediyi alan kişini ödemesi gerekiyor.

Garanti Bankası konut kredisi kampanyasına başvuruda bulunmak isteyen kişiler gelir belgeleri, kimlik belgeleri, alınacak evin tapusuyla birlikte Garanti şubelerine gidebilirler. Bu belgeler olmadan kredi başvurusunda bulunamazsınız.

Almış olduğunuz 100 bin liralık konut kredisi için 240 aya kadar vade talep edebilirsiniz. Ancak bunu yapmanız durumunda kredi faiz oranı artar. 120 ay vadeli kredi aldığınız ise kredi faiz oranı yüzde 1,07 olur. 120 ay vadeli 100 bin lira alındığında aylık taksit miktarı 1483 lira olarak belirlenir. Bu şekilde aldığınız kredinin toplam geri ödemesi ise 178 bin 41 lira olacaktır. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.