Ana SayfaEkonomiBaşbakan Binali Yıldırım da Doğruladı: Türk Telekom Borç Yapılandırması İçin Çaba Sarf...

Başbakan Binali Yıldırım da Doğruladı: Türk Telekom Borç Yapılandırması İçin Çaba Sarf Ediyor!
B

-

Refik Hariri’nin ailesine ait olan Saudi Oger şirketinin bir süredir zor bir süreçten geçtiği son zamanlarda ayyuka çıkmıştı. Suudi Arabistan’daki inşaat sektörünün gerileyen petrol fiyatlarından dolayı daralması nedeni ile Hariri Ailesi’nin sahibi olduğu inşaat şirketinin zarar ettiği ve bu nedenle Saudi Oger LTD’nin iflasın eşiğine geldiği kamuoyuna yansımıştı.

Geçen hafta şirketten yapılan açıklamada Türk Telekom’un ödeyemediği bir borcu bulunmadığı vurgulanmıştı. Oysa bir çok kaynaktan edinilen bilgiye göre 4,5 milyar liralık kredi borcu ödenememekteydi ve şirket bu durumdan kurtulmak için yollar aramaktaydı. Bu durum bugün en yetkili ağız olan Başbakan Binali Yıldırım tarafından da doğrulandı.

Bankalarla Anlaşamaz İse Hisse Satışı Kaçınılmaz Görünmekte!

İçinde bulunduğu krizden çıkmak için çare yolları arayan Hariri Ailesi öncelikle bankalardan kredi taksitlerinin son ödeme tarihlerinin esnetilmesi konusunda talepte bulundu ancak bu talep ilk etapta bankalarca kabul görmedi. Bir yandan bankalar ile olan görüşmelerini sürdüren Hariri Ailesi, bir yandan da hisse satışı için talipli olan şirketler ile görüşmekte. Eş zamanlı olarak yürütülmekte olan bu çalışmaların hangisinin sonuç vereceği ise merak konusu. Türk Telekom’un içinde bulunduğu kriz ve masada birden fazla seçenek olduğuna dair kamuoyundaki bilgiler bugün Başbakan Binali Yıldırım tarafından da doğrulandı.

Başbakan Binali Yıldırım; “Hariri ve Türk Telekom borçların ödenmesi konusunda bir çalışma yürütüyor, şirketin banka borcunun yapılandırmasının yanı sıra farklı bir formül üzerinde de çalışılıyor. Şirketin borç sorununun kalıcı olarak aşılması için de çalışılıyor” dedi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol