Ana Sayfa Krediler Halk Bankası da Kredi Faiz Oranlarını İndirdi! Konutta En Düşük Oran 0,80’e...

Halk Bankası da Kredi Faiz Oranlarını İndirdi! Konutta En Düşük Oran 0,80’e Kadar Çekildi

-

Bankalardan birbiri ardına gelen faiz indirimi haberlerine bu akşam saatleri itibari ile bir yenisi daha eklendi. En büyük kamu bankalarından olan Halk Bankası kredi faizlerinde indirime gittiğini açıkladı.

Bankadan yapılan açıklamada ülkemizin içinden geçtiği zorlu döneme vurgu yapılarak, bu dönemin atlatılması adına banka olarak her şeyi yapmaya hazır oldukları bildirildi. Hem vatandaşlarımıza hem de ülke ekonomisine destek olmak adına kredi faizlerinde indirime gidildiği açıklandı.

Konut Kredisi Faizleri En Kısa Vade Olan 36 Aya Kadar Aylık Yüzde 0,80’e Çekildi!

Halk Bankası müşterilere sağlanan bütün taksitli ihtiyaç kredileri için uygulanacak faiz oranlarında ve konut kredilerinde indirime gitti.  Yapılan açıklamaya göre 48 aya kadar olan bütün ihtiyaç kredisi kullanımlarında faiz oranları aylık yüzde 1,13 seviyelerine kadar düşürüldüğü bildirildi.

Halk Bankası’ndan finansman desteği alarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için banka; 1- 36 ay arası kredi kullanımlarında faizi aylık yüzde 0,89’dan aylık yüzde 0,80 seviyesine indirdi. Daha uzun vade gereksinimi duyan vatandaşlar için de indirim yapıldı. 37 ile 120 ay arasında vade seçenekleri ile borçlarını geri ödemek isteyen vatandaşlar için ise uygulanan faiz aylık yüzde 0,95 oranından aylık yüzde 0,89 noktasına indirildi.

Halk Bankası likidite desteği ile araç almak isteyen vatandaşlarda yapılan indirimde unutulmadı. Bankadan taşıt kredisi kullanmak isteyen vatandaşlara uygulanacak olan faiz oranı aylık yüzde 1,15’den aylık yüzde 1,09 düzeyine çekildi. Taşıt kredileri de 1- 48 ay aralığında kullanılabilecek ve bütün vadeler için geçerli olan faiz oranı sabit tutularak aylık yüzde 1,09 olarak uygulanacaktır.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,413BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,418TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler