Ana SayfaKredilerHalk Bankası da Kredi Faiz Oranlarını İndirdi! Konutta En Düşük Oran 0,80’e...

Halk Bankası da Kredi Faiz Oranlarını İndirdi! Konutta En Düşük Oran 0,80’e Kadar Çekildi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bankalardan birbiri ardına gelen faiz indirimi haberlerine bu akşam saatleri itibari ile bir yenisi daha eklendi. En büyük kamu bankalarından olan Halk Bankası kredi faizlerinde indirime gittiğini açıkladı.

Bankadan yapılan açıklamada ülkemizin içinden geçtiği zorlu döneme vurgu yapılarak, bu dönemin atlatılması adına banka olarak her şeyi yapmaya hazır oldukları bildirildi. Hem vatandaşlarımıza hem de ülke ekonomisine destek olmak adına kredi faizlerinde indirime gidildiği açıklandı.

Konut Kredisi Faizleri En Kısa Vade Olan 36 Aya Kadar Aylık Yüzde 0,80’e Çekildi!

Halk Bankası müşterilere sağlanan bütün taksitli ihtiyaç kredileri için uygulanacak faiz oranlarında ve konut kredilerinde indirime gitti.  Yapılan açıklamaya göre 48 aya kadar olan bütün ihtiyaç kredisi kullanımlarında faiz oranları aylık yüzde 1,13 seviyelerine kadar düşürüldüğü bildirildi.

Halk Bankası’ndan finansman desteği alarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar için banka; 1- 36 ay arası kredi kullanımlarında faizi aylık yüzde 0,89’dan aylık yüzde 0,80 seviyesine indirdi. Daha uzun vade gereksinimi duyan vatandaşlar için de indirim yapıldı. 37 ile 120 ay arasında vade seçenekleri ile borçlarını geri ödemek isteyen vatandaşlar için ise uygulanan faiz aylık yüzde 0,95 oranından aylık yüzde 0,89 noktasına indirildi.

Halk Bankası likidite desteği ile araç almak isteyen vatandaşlarda yapılan indirimde unutulmadı. Bankadan taşıt kredisi kullanmak isteyen vatandaşlara uygulanacak olan faiz oranı aylık yüzde 1,15’den aylık yüzde 1,09 düzeyine çekildi. Taşıt kredileri de 1- 48 ay aralığında kullanılabilecek ve bütün vadeler için geçerli olan faiz oranı sabit tutularak aylık yüzde 1,09 olarak uygulanacaktır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.