Fibabanka “Güzel Evim” Konut Kredisi Kampanyasında Faiz Oranını İndirdi!

0

Hükümetten gelen çağrılar üzerine kredi faiz oranlarında bir miktar indirime giden bankalar kervanına Fibabanka da katıldı. Fibabanka ihtiyaç kredilerinde ve tüketici kredilerinde faiz oranlarını değiştirmezken; yeni bir konut kredisi kampanyası düzenleyerek faiz oranlarını 0,95 seviyesine düşürdü.

Fibabanka tarafından düzenlenen “Güzel Evim” konut kredisi kampanyası dahilinde finansman desteği alarak ev sahibi olmak isteyen müşteriler 7 Kasım 2016’dan itibaren avantajlı oranlardan faydalanmaya başladılar. Aylık yüzde 1,19 olan faiz oranı banka tarafından aylık yüzde 0,95’e indirilmiştir.

750.000 Türk Lirasına Kadar Kredi Kullanma Olanağı!

Fibabanka “Güzel Evim” konut kredisi kampanyası uyarınca asgari faiz oranını aylık yüzde 0,95 olarak tayin etmiştir. Bu oran 500.000 Türk Lirasına kadar likidite desteğini azami 60 ay vadeye kadar kullanmak isteyen müşteriler için geçerlidir. Bu tutarda bir krediyi 61-120 ay vade arasında kullanmak isteyen müşteri ise aylık yüzde 0,97 faiz oranı ile karşılaşacaktır.

İlginizi Çekebilir:  2022 Ekim Ev Kredisi Faiz Oranları

500.001 Türk Lirası ile 750.000 Türk Lirası arasında konut kredisi kullanımlarında ise 60 ay vadeye kadar müşterilere aylık yüzde 0,99 faiz oranı uygulanacaktır. Söz konusu tutarlı krediyi 61 ile 120 ay arası bir vade seçeneği ile kullanmak isteyen müşteriye yansıtılacak faiz oranı ise aylık yüzde 1,02 seviyesidir.

Bütün tutarlarda ve bütün vade seçeneklerinde müşteriden kredi tahsis ücreti olarak kullanacağı kredi meblağının binde beşi oranında masraf kesintisi yapılmaktadır. 500.000 Türk Lirası konut kredisi kullanımı için bu tutar 2.500 Türk Lirası olarak müşteriden tahsil edilmektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın