Ana SayfaEkonomiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak: Enerjide Ekstra Planımız Olmalı!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak: Enerjide Ekstra Planımız Olmalı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak 2017 yılının bütçesini TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’na sundu. Albayrak enerjide önümüzdeki 5 yıl için ekstra planlarının olması gerektiğini belirterek, “alternatif LNG depolama süreçlerini de hazırlamalıyız.” dedi.

Bakan Berat Albayrak Zonguldak’taki kömür üretiminin yeterli olmadığını, ithal kömüre izin verilmediğini ve verilmeyeceğini bildirdi. Üretimin, istihdamın artması gerektiğini ve yatırımların yapılabilir olması gerektiğini belirtti.

Ülkemizde Petrol ve Doğalgaza 2019 Yılına Kadar 5 Milyar Doları Aşkın Yatırım Yapılacak!

Türkiye’nin dahil olduğu doğal gaz projelerinden bahseden Bakan Berat Albayrak, yüzde 30’luk bir oranla ortağı olduğumuz TANAP (Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi) ile 2018’de Türkiye’ye gaz akışı sağlanacağını, boru hattının henüz yarısının tamamlandığını bildirdi. Türk Akımı projesi ile de Rusya’dan yıllık 14 milyar metreküpü aşkın doğal gazın ülkemize gireceğini belirtti. Bakan Berat Albayrak Batı Karadeniz’de derin deniz kuyusu açılacağının sinyallerini verdi. Karadeniz’in derinindeki hidrokarbon potansiyelinin araştırılması için açılacak olan derin deniz kuyusunun 2018 yılında açılması planlanıyor. Ayrıca 2019 yılına kadar petrol ve doğal gaz alanında toplamda 5 milyar doları aşkın yatırım yapılması planlanıyor. Toplam yatırımın 1 milyar dolara yakın kısmı yurt içi, 4 milyar doları aşkın kısmı ise yurt dışı yatırımlarından oluşuyor.

Berat Albayrak Türkiye’nin ilk yerli araştırma gemisi olan, Yerli Milli MTA Araştırma Gemisi’nin kasım ayı sonunda denize ineceğinde altını çizdi. Türk Cumhuriyetleri ve Afrika ülkeleri arama yapılacak kaynaklar için hedef ülkeler olarak seçildi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.