Ana SayfaKOBİİstanbul Ticaret Odası’ndan Üyelerine Müjde: KOBİ’lere 150 Milyon Liralık Kredi Desteği!

İstanbul Ticaret Odası’ndan Üyelerine Müjde: KOBİ’lere 150 Milyon Liralık Kredi Desteği!

-

İstanbul Ticaret Odası, kendi üyesi olan ticaret erbabına 150 milyon Türk Lirası tutarında kredi sağlanacağını duyurdu. 150 milyon liralık kredinin yarısı Ziraat Bankası aracılığı ile, diğer yarısı ise Denizbank aracılığı ile KOBİ’lere aktarılacak.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar bahse konu kredi hakkında yaptığı açıklamada; “KOBİ’lere Nefes Kredisi” kapsamında sunulacak kredinin, KOBİ’lere can suyu olmasını istediklerini belirtti. İTO’nun her zaman üyelerinin ve esnafın arkasında olduğunu vurgulayan Başkan Çağlar, söz konusu kredinin ekonomik olarak zor günler geçiren esnaf için önemli bir kaynak olacağını düşündüklerini belirtti.

Krediye Nasıl Başvurulacak, Şartlar Nelerdir?

İstanbul Ticaret Odası kendisine üye şirketlerin bu krediden maksimum 150 bin Türk Lirası’na kadar yararlanabileceğini duyurdu. “KOBİ’lere Nefes Kredisi’ne” başvuru yapmak isteyen esnaf; İTO’dan “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibaresini içeren Faaliyet Belgesi edinmek durumunda. Bahse konu belgenin temin edilmesinin akabinde; Ziraat Bankası ve Denizbank şubeleri ile şahsen görüşülmesi ve bankanın talep ettiği belgelerin hazırlanması gerekmektedir. Başvurular gelecek haftadan itibaren (12 Aralık 2016) başlayacak.

KOBİ’lere Nefes Kredisi’nden; mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler, emlakçılar, döviz büroları, kooperatifler, faktoring firmaları ve eczaneler yararlanamayacak. Kredinin geri ödeme vadesi sabit 12 ay olarak tayin edilmiştir. Bu sürenin uzatılması yahut kısaltılması mümkün değildir. Esnafın kullanabileceği azami kredi limiti İstanbul özelinde 150 bin Türk Lirası olarak tayin edildiği için bu meblağın üzerinde kredi talebinde bulunulamamaktadır.

KOBİ’ler için özel bir çalışmayla hayata geçirilen bu krediden faiz oranları da normal ticari kredilere göre çok uygun. Normalde yıllık yüzde 17- 18 faiz oranından kredi kullanan esnaf, bu kredi kapsamında yıllık yüzde 9,90 faiz oranından likidite edinebilecek.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol