Ana SayfaEkonomiEsnaf Kredisi Veren Bankalar

Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Hangi Bankalar Esnafa Kredi Veriyor?

Ne kadar büyük alışveriş mağazalarının kurulmasıyla esnaflığın pabucunun dama atıldığı iddia edilse de esnaflar hala ekonominin yapı taşlarıdır. Her şeyi bir kenara bıraksak dahi dükkânlarına girdiğimizde gösterdikleri ilgi ile güler yüzüyle ve söyledikleri bir sıcak bardak çay ile tüketicinin hala kalbinde yaşıyorlar.

Ekonominin küçük yapı taşları olan esnafların da kendilerine göre ihtiyaçları oluyor. Bu ihtiyaçlarını bir kısmını karşılamak için gelirleri yetmediğinden bazı esnaflar kredi kullanma yolunu seçebiliyorlar. Fakat ne yazık ki gelirleri dükkânları kadar düşük olan esnaflar büyük ticaretle uğraşanlar kadar kolay kredi kullanamıyorlar. Fakat esnafa kolay kredi veren bankalar da var. Esnafa kolay kredi veren banlar arasında İş Bankası, Halkbank ve Vakıfbank yer alıyor.

İş Bankası Esnafa Destek sloganıyla duyurduğu esnaflara özel kredi ile esnafların ihtiyaçlarını finanse ediyor. İş Bankası bu kampanya ile esnafa %1 civarında faiz oranından kredi sunarken 12 ay vadeyi geçmeyen kredilerde ise peşinat almayabiliyor.

Halkbank da esnafa kolay kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Halkbank esnafa 4 farklı kredi çeşitti sunuyor. Bu krediler ESKKK kefaletiyle krediler, ESKKK kefaleti olmadan verilen krediler, sıfır faizli esnaf kredi ve Halk esnaf destek paketi kredisi olarak karşımıza çıkıyor.

Vakıfbank da esnafa kredi sağlayan bankalar arasında yer alıyor. Vakıfbank Esnafa Halden Anlayan kredi sloganıyla duyurduğu esnaf kredisi kapsamında kredinin türüne göre uygun faiz oranından 20.000 TL kadar ve 50.000 TL kadar esnafa kredi veriyor.

Yukarıda ele aldığımız bankalar dışında esnafa kredi veren bankalar da mevcuttur. Fakat tüm bankaları yazma lüksümüz olmadığı için diğer bankaları haberimizde ele almadık.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.