Advert Advert Advert

Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Esnaf Kredisi Veren Bankalar
Esnaf Kredisi Veren Bankalar -

Küçük çapta ticaret yapan veya el zanaatları uğraşan bizim kısaca esnaf dediğimiz ve genelde veresiye defteri tutan sıcakkanlı insanlarında muhakkak ki kendilerine göre ihtiyaçları oluyor. Küçük çapta işler yaptıkları için gelirleri de fazla olmayan bu insanların kredi kullanması büyük ticaretle uğraşanlar kadar kolay olmuyor. Bu yazımızda esnafa kredi veren bankaları inceledik. Ayrıntılar Haberimizde!

Hangi Bankalar Esnafa Kredi Veriyor?

Ne kadar büyük alışveriş mağazalarının kurulmasıyla esnaflığın pabucunun dama atıldığı iddia edilse de esnaflar hala ekonominin yapı taşlarıdır. Her şeyi bir kenara bıraksak dahi dükkânlarına girdiğimizde gösterdikleri ilgi ile güler yüzüyle ve söyledikleri bir sıcak bardak çay ile tüketicinin hala kalbinde yaşıyorlar.

Ekonominin küçük yapı taşları olan esnafların da kendilerine göre ihtiyaçları oluyor. Bu ihtiyaçlarını bir kısmını karşılamak için gelirleri yetmediğinden bazı esnaflar kredi kullanma yolunu seçebiliyorlar. Fakat ne yazık ki gelirleri dükkânları kadar düşük olan esnaflar büyük ticaretle uğraşanlar kadar kolay kredi kullanamıyorlar. Fakat esnafa kolay kredi veren bankalar da var. Esnafa kolay kredi veren banlar arasında İş Bankası, Halkbank ve Vakıfbank yer alıyor.

İş Bankası Esnafa Destek sloganıyla duyurduğu esnaflara özel kredi ile esnafların ihtiyaçlarını finanse ediyor. İş Bankası bu kampanya ile esnafa %1 civarında faiz oranından kredi sunarken 12 ay vadeyi geçmeyen kredilerde ise peşinat almayabiliyor.

Halkbank da esnafa kolay kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Halkbank esnafa 4 farklı kredi çeşitti sunuyor. Bu krediler ESKKK kefaletiyle krediler, ESKKK kefaleti olmadan verilen krediler, sıfır faizli esnaf kredi ve Halk esnaf destek paketi kredisi olarak karşımıza çıkıyor.

Vakıfbank da esnafa kredi sağlayan bankalar arasında yer alıyor. Vakıfbank Esnafa Halden Anlayan kredi sloganıyla duyurduğu esnaf kredisi kapsamında kredinin türüne göre uygun faiz oranından 20.000 TL kadar ve 50.000 TL kadar esnafa kredi veriyor.

Yukarıda ele aldığımız bankalar dışında esnafa kredi veren bankalar da mevcuttur. Fakat tüm bankaları yazma lüksümüz olmadığı için diğer bankaları haberimizde ele almadık.

esnaf esnaf kredisi esnafa kredi veren bankalar kredi iş bankası vakıfbank halkbank
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Ziraat'ten Eğitim Harcamaları ile 10.000 TL Kredi!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!
Albaraka Türk, Yayıncı-Editör Alımları Yapacak!